YDSHEAD

YDS Hazırlık eğitiminiz 2 adımda tamamlanır. Seviye tespit sınavınızın sonucuna göre, Sınav Önhazırlık + YDS Hazırlık veya yalnızca YDS Hazırlık programlarına dahil olabilirsiniz.

Geçen yıllarda akademik sınav hazırlık programlarımıza katılan öğrencilerimizin yorumlarını görebilmek için lütfen sağdaki videoyu izleyin.

YDS SONBAHAR GÜNCEL BROŞÜR 2014

Gruplarımız minimum 16 kişi, maksimum 20 kişiden oluşmaktadır. Derslerin tamamı; YDS  sınav sistemi üzerine uzmanlaşmış ve bu alanda yayınları bulunan eğitmenlerle, sınav sistemine, sınavın püf noktalarına ve soru avlama stratejilerine odaklanılarak, puan hedefli çalışmalarla, comfort koltuklu, klimalı, projeksiyon sistemli ve akıllı tahtalı sınıflarda işlenmektedir.

YDS eğitim sürecinde yapılacak bütün akademik çalışmaların materyalleri
tarafımızdan öğrencilerimize ücretsiz olarak verilmektedir. PERFECT YDS  eğitim setimiz ÖSYM’nin yeni sistemine uyarlanmış 80 soruluk kitaplar, dergiler, ek kaynaklar programınızda size destek olacak.

———————————————————————————————————————————————————————————————————————————

YDS ÖN HAZIRLIK

İngilizce seviyesi YDS hazırlığı için yeterli olmayan öğrencilerimiz, kapsamlı gramer, kelime ve okuma eğitimi alırlar YDS HAZIRLIK gruplarına hazırlanırlar. Öncelikle öğrencilerimizin girdikleri seviye tespit sınavıyla hangi programa ihtiyaçları olduğu belirlenir. Öğrencilerimizin önceden girdikleri akademik sınavlar kendileri için belirlenen programın niteliğini etkileyebilir.

yds2  ÖN HAZIRLIK PROGRAMI:

 • GRAMER : Dilbilgisi  çalışmalarımızda,  öğrencilerimize  YDS Hazırlık süreçlerinde ihtiyaç duydukları donanımı ve altyapıyı, temel İngilizce konularının eğitimi ve tekrarı ile sağlarız. Bu sayede, dilbilgisi alanında YDS hazırlık programına eksiksiz başlarlar.
  KAYNAK 1: Perfect Ön Hazırlık Gramer Kitabı
 • OKUMA: Okuma becerisi, YDS’nin ölçtüğü en önemli branşlardan biridir. Size sadece ilgili olduğunuz konularda değil, birçok farklı alanda okuma çalışmaları yaptırarak hem kelime bilginizi, hem de okuma yetinizi geliştiriyoruz.
  KAYNAK 2: Perfect Ön Hazırlık Reading Kitabı
 • KELİME: YDS hazırlık sürecinde kelime çalışmaları başarınızın garantileyicisi niteliğindedir. İnteraktif çalışmalar dahil, hem sınıf içerisinde hem kendi başınıza takip edeceğiniz birçok kelime çalışması yapacaksınız.
  KAYNAK 3: PERFECT YDS TUTOR
  KAYNAK 4: Ön Hazırlık VOCABULARY BOOKLET

———————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

 YDS HAZIRLIK

Yeterli seviyede İngilizce bilgisi olan öğrencilerimizi YDS sınavına hazırlayan bu programda YDS hazırlığı, hem sınav bağlamında dil yetkinliğini geliştiren hem de sınav teknik ve stratejilerini öğreten çalışmalar ile yapılır.

srt

YUKARIDAKİ TABLODA, YDS’NİN SORU BİÇİMLERİ İLE İLGİLİ AYRINTILAR VE SORU DAĞILIMLARI BULUNMAKTADIR, EĞİTİMLERİNİZ SINAVDAKİ SORU DAĞILIMI VE GÜNCELLENEN SİSTEME GÖRE UYARLANMIŞTIR.

KAYNAKLAR VE DERS İŞLENİŞİ

1. Kelime Kitabı: Akademik Kelime çalışmalarının bulunduğu bu kitapçık ayrı kategorilere ayrılmış olan kelime setleri üzerine çalışabileceğiniz bir kitaptır. (Environment, Science, Travelling, vb…)
2. Gramer Kitabı: Yalnızca YDS’yi ilgilendiren gramer konularının özet anlatımlarını içeren bir kitaptır. Detaylı dilbilgisi konularını içeren ek kaynak da öğrencilerimize ikinci kitap olarak verilecektir.
3. Soru Tipi Dergileri: Her soru tipi üzerinden kapsamlı çalışma yapacağınız dergiler.
4. Sınav Arşivi: Geçmiş yıllarda çıkan soruların 80 soruluk yeni sisteme uyarlanmış deneme kitabıdır.

 • SINAV STRATEJİLERİ: ÖSYM sınav sisteminde uzman hocalar ile sınavda çıkmış veya çıkması muhtemel tüm soru biçimleri üzerine, teknik, taktik, püf noktası çalışmalarıyla bunları destekleyen binlerce soruyu sınıfınızda ve ödev olarak çözüp, sınav bağlamında OKUMA, ÇEVİRİ, PRAGMATİK DİL ALGISI gibi becerilerinizi de geliştirerek sınavınızda fark yaratacaksınız. Yeni sınav sisteminde muhtemel değişiklikleri anbean takip edeceksiniz. Sınav stratejileri programınızın ana çalışmalarını oluşturan bölümdür.
  Yukarıdaki tabloda gördüğünüz YDS’de çıkacak olan tüm soru biçimlerine sınavdaki puan ağırlıklarına göre zaman ayırıp soru çözerek hem soru alışkanlığı kazanacak hem de ilgili kelime ve gramer bilginizi geliştireceksiniz.
 • KELİME: YDS Hazırlık sürecinde, kelime çalışmaları sınav başarınızın garantileyicisi niteliğindedir. Bu çalışmalar ile farklı birçok branşta, ileri düzey akademik kelime haznenizi genişletip, kelime sorusu örnekleri çözer ve interaktif alıştırmalar yaparsınız.
 • GRAMER: YDS Hazırlık dil bilgisi çalışmaları, gramer başlıklarının yalnızca sınavı ilgilendiren ileri düzey detaylarını içerir, dilbilgisi konularına yönelik soru çözümleri yapılarak öğrenci tüm kilit sorulara hazırlanır.

—————————————————————————————————————————————————————————————————————-

 ÜCRETSİZ SORU ÇÖZÜM SAATLERİ; Uzman öğretmenlerimiz eşliğinde ana derslerinizin yanı sıra soru çözüm ve telafi saatleri ile her hafta ek çalışma imkanına sahipsiniz. SORU ÇÖZÜM saatlerinde kurumumuzun sağladığı kaynaklardan, sınıfta çözülen veya ödev olarak verilen sorular için açıklama ve çözüm desteği alabilirsiniz.   TELAFİ SAATLERİ sayesinde, kaçırdığınız konuları tekrar edebilirsiniz.

*Bu program 17:30 – 19:00 arasında hafta içi her gün yapılır.

Amacımız öğrencilerimizin çok daha sağlıklı bir şekilde sınava hazırlanmalarını sağlamak ve çözülen soruların açıklamalı telafisini haftalık hazırlanan programlar eşliğinde ilgili müfredatı bitmeden eş zamanlı  paylaşarak daha başarılı olmalarını sağlamaktır.

DENEME SINAVLARI: Her konunun ardından tarama testleri düzenlenir. Konulardan sonra, Sınav tarihinden önceki son iki hafta Pazartesi günleri kitapçık ve optik form ile 2 adet orijinal deneme sınavı uygulanacaktır.

KAYIT İPTALİ HAKKI: Öğrencilerimizin herhangi bir sebepten dolayı kayıt iptali yaptırma hakları vardır. Bu haktan T.C. MEB yönergelerine uygun olarak yararlanırlar. (Sözleşmemizin 2. Maddesinde ayrıntılar bulunmaktadır.)

 

İngilizce Kursları Ankara

Copyright © 2002-2012 Perfect English (Mükemmel İngilizce Dil Kursları)