GMAT Sınava Hazırlık Kursları | perfectenglish.com.tr

GMAT Sınava Hazırlık Kursları

(Graduate Management Admission Test, Türkçe; Lisansüstü Yönetime Geçiş Sınavı)

GMAT Sınava Hazırlık Kursları


GMAT Kursları Hakkında
Profesyonel Eğitmenler, Akademik Program!

Ankara Şubelerimiz GMAT kursları programlarken GMAT sınavına hazırlıkta size uzman eğitim sunmaktadır. Eğitmen kadromuz GMAT konusunda deneyimli ve formasyon sahibi yabancı uyruklu uzmanlardan oluşmaktadır. Programımıza katılan adaylara İngilizce bilgisinin yanı sıra sınavın tekniğinin öğretilmesi temelli çalışmalar yapılır.
Ankara Şubeleri GMAT kursu programımızdaki en temel hedefimiz sınava hazırlık dönemi sonrasında öğrencilerimizin yüksek puanlar almalarını sağlamaktır. Bu amaç doğrultusunda, uzman yabancı GMAT eğitmenlerimizle soruların daha iyi anlaşılmasını, çeldiricilerin kolaylıkla elenmesini sağlamak ve kelime haznesini maksimum seviyeye çıkarmak için çalışmalar yapılmaktadır.
Her zaman GMAT sınavını oluşturan her bölüm için (sayısal bölüm hariç) ayrı ders verilmelidir. Öğrencilerimizin sınavın yapısına alışabilmeleri ve kaygılanmamaları için kurumumuzda sınav şartlarının oluşturulduğu deneme sınavları uygulanarak pekiştirme kapsamında düzenli egzersizler yapılır.
GMAT Eğitmenlerimiz düzenli ödevler vererek öğrenilenleri pekiştirirken bu ödevlerin kontrolü ve yapılan sınavlarla öğrenci gelişimini düzenli olarak takip etmektedir. Amacımız, 50 saatlik GMAT eğitimini kapsayan özgün programımız ve uzman GMAT eğitmen kadromuz ile başarılı bir sonucu garanti altına almak üzere önceden yapılan sınavlarla sonucu tespit etmektir.
Hafta içi akşam, Hafta sonu sabah ve Hafta sonu öğlen’den oluşmaktadır. Haftada 2 veya 4 gün üzerinden yapılan programlarımızda, Bir günde 4 ders saati verilmekte olup, Genellikle her ayın ilk haftası gruplarımız açılmaktadır. Öğrencilerimizi başarılı bir sonuca ulaştırmak için Genel Toplamda 50 saatlik  programlar uygulamaktayız.
GMAT özel ders programlarımızda Yoğunlaştırılmış gruplarımızda her gün 4 ders saatinden sınava kalan süre göz önünde bulundurularak haftada 3-5 güne kadar çıkabilmektedir. Özellikle son zamanlarda GMAT sınav içeriği gereği en fazla talep alan ve bizlerinde size gönül rahatlığıyla önereceği en güçlü tavsiye GMAT özel ders programlarından istifade etmenizdir.

GMAT Ne Demek?
Nasıl Bir Sınavdır!

GMAT sınavı bilgisayar üzerinden sunulan bir sınav türüdür. GMAT (Graduate Management Admission Test), Graduate Management Admission Council (GMAC) tarafından yönlendirilen ve Educational Testing Service (ETS) tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu sınav sözel, sayısal ve analitik yetenekleri ölçmeyi amaçlayan ve katılımcıların işletme vb. alanlar üzerine yüksek lisans eğitimi alma yeterliliklerini belirlemede yardımcı olmayı amaçlayan bir sınavdır. Bu sınavın sonucu, Amerikan ve Türk üniversitelerince kabul edilmektedir. 

GMAT’e Kimler Katılabilir ve İngilizce Seviyesi Ne Olmalıdır?
Kariyer Planlarınız İçin En Doğru Sınav !

Bu sınava Amerika’daki yüksek lisans ve doktora programlarının işletme, yönetim vb. bölümlerine başvuracak öğrenciler katılmaktadır. Bu sınav Türkiye’de uygulanmakta olan ALES yerine de kullanılmaktadır.
GMAT sınavına katılıp başarı elde edebilmek için genel İngilizce programının advanced seviyesini bitirmiş olmak gerekir. TOEFL’dan 80 üstü, IELTS’ten 6,5 üstü almış olan kişiler 600 ve üzeri puanı hedefleyebilirler.
Bilgisayara dayalı GMAT sınavına test merkezlerinden  randevu alarak kayıt olabilirsiniz.

GMAT Sınavının İçeriği Nedir?
Detayların Başarınıza Faydası !

Sınav sözel, sayısal ve yazınsal analitik olmak üzere üç ana bölümden oluşur. GMAT sınavını diğer sınavlardan ayıran en büyük özellik sınav süresince doğru cevap verdikçe daha zor bir soruyla karşılaşılması, yanlış cevap verdikçe de daha kolay soruların gelmeye başlamasıdır. Sınav sonucu doğru yanlış cevap sayısına ve soruların zorluk seviyesine göre hesaplanır. Bilgisayar sisteminde herhangi bir soru ya da bölümü geçtikten sonra tekrar geri dönme imkânı bulunmamaktadır.
Analitik Bölüm: 60 dakikalık bu bölümün 30 dakikasında herhangi bir konu üzerine yazılan değerlendirme yazısı, diğer 30 dakikasında da bir tartışma konusunun analizi istenmektedir. Cevaplar Word işlemcisi kullanılarak yazılmaktadır.
 Sayısal Bölüm: Bu bölüm 24 soruluk problem çözümü ve 13 soruluk veri yeterliliği kısımlarından oluşur. Toplam 37 sorudur ve 75 dakika süresi vardır.
 Sözel Bölüm: Bu bölüm 15 soruluk eleştirel yaklaşım, 13 soruluk cümle düzeltme ve 13 soruluk okuduğunu anlama kısımlarından oluşur. Toplam 41 sorudur ve 75 dakika süresi vardır. Değerlendirme aşamasında 9 sayısal 11 sözel ya da her iki bölümden 10’ar soru olmak üzere toplam 20 soru puanlamaya dâhil edilmemektedir.

GMAT Sınav Süresi Ne Kadardır ve Geçerli Skor Nedir?
Sınava Gireceğiniz En Doğru Zaman!

Sınav için adaylara verilen toplam süre 210 dakikadır. Sınav esnasında ihtiyaç halinde ara verilebilmekte ve bu süre uzayabilmektedir. Bu sınavın puanlaması 200 ile 800 aralığında olmaktadır. Üniversitelerin öğrenci alımlarında 600 ve üzeri bir sonuç istenilmektedir. GMAT sınav sonucu 5 yıl süreyle geçerlidir.


Aldığımız Ödüller


Öğrenci Yorumları


Bizi Tercih Eden Kurumlar

İletişim Formu
Gönder