IELTS Sınav Kursları | perfectenglish.com.tr

IELTS Sınav Kursları

Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı Kursları

IELTS Sınav Kursları


IELTS Kursları Hakkında?
Profesyonel Eğitmenler, Akademik Program!

Perfect English IELTS kursları programlarını yalnızca IELTS eğitimi veren ve akademik unvan sahibi yabancı eğitmenlerden alırsınız. Kurumumuzda verilen IELTS kursu müfredatımız ve IELTS sınavına yönelik hazırlanan özgün programımızla öğrencilerimize verdiğimiz sözlerin rahatlıkla arkasında durarak başarıyı garantiliyoruz.
120 saatlik programımız sonunda uygun şartlarda eğitime başlamış öğrenci gruplarında 6 ve üzeri puan alma oranı % 55 iken, programı düzenli takip edip sorumluluklarını tamamıyla yerine getiren kişilerde 6 ve üzeri puan almada % 75-80 başarı sağlandığı gözlemlenmiştir.
Perfect English IELTS eğitimi süresince Öğrencilerimiz, IELTS sınav formatıyla ve karşılaşacağı IELTS soru tipleriyle tanışır, sınav süresini en iyi şekilde değerlendirebilmek adına IELTS soruları ve çözümleri hakkında bilgi sahibi olur ve IELTS sınavı stratejilerini öğrenir. Ayrıca kurumumuzda yapılan IELTS denemeleri sayesinde bu stratejileri pekiştirme ve sınavlarda kullanarak puanındaki artışı gözlemleme şansı bulur.
IELTS Sınavı Kursları ders vardiyaları Hafta içi akşam, Hafta sonu sabah ve Hafta sonu öğlen’den oluşmaktadır. Haftada 2 veya 4 gün üzerinden yapılan programlarımızda, Bir günde 4 ders saati verilmekte olup, Genellikle her ayın ilk haftası gruplarımız açılmaktadır. Öğrencilerimizi başarılı bir sonuca ulaştırmak için Genel Toplamda 100-120 saatlik bir programlar uygulamaktayız.
IELTS özel ders programlarımızda Yoğunlaştırılmış gruplarımızda her gün 4 ders saatinden sınava kalan süre göz önünde bulundurularak haftada 3-5 güne kadar çıkabilmektedir. Özellikle son zamanlarda IELTS sınav içeriği gereği en fazla talep alan ve bizlerinde size gönül rahatlığıyla önereceği en güçlü tavsiye IELTS özel ders programlarından istifade etmenizdir.

En Yüksek Ders Saati Garantisi!
Bu Programla Başarı Kesin!

Ankara şubelerimizde IELTS kursları programlarımız Genel Toplamda 120 saatlik IELTS eğitim sağlamaktadır. 10-12 kişilik sınıflarda ders yaparak daha kaliteli ve verimli bir alanda hedeflediğiniz skora ulaşmanız çok kolay. Bunun için derslere devam konusunda hassas davranmanız ve derslere düzenli katılım göstererek sistemli çalışmanız yeterli olacaktır.

IELTS Ne Demek?
IELTS Nasıl Bir Sınavdır!

Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı olan IELTS, British Council (BC), University of Cambridge English For Speakers of Other Languages (ESOL) ve International Development Programme of Australian Universities (IDP) tarafından ortaklaşa geliştirilen bir sınavdır. Bu sınav, eğitim dili İngilizce olan eğitim kurumlarında eğitim görmek veya bazı meslek kuruluşlarında çalışmak isteyen kişilerin İngilizce yeterliliğini belirlemek amacıyla yapılır. IELTS, tüm ülkelerde uygulanan ve en çok tercih edilen dil sınavlarından biridir. IELTS dünya çapında, aralarında devlet, akademi ve istihdam kurumlarının da yer aldığı 9 binden fazla kurum ve kuruluş tarafından kabul edilmektedir.

IELTS Kimler Katılabilir ve İngilizce Seviyesi Ne Olmalıdır?
Kariyer Planlarınız İçin En Doğru Sınav!

IELTS sınavına eğitim hayatlarına yurt dışında devam etmek isteyen veya İngilizcenin geçerli olduğu kurumlarda kariyerlerine devam edecek olan kişiler katılabilir. Ayrıca ülkemizde üniversitelerin İngilizce hazırlık sınıfı muafiyetinden yararlanmak isteyenler IELTS sınavına girebilir.
IELTS sınavı, İngiliz Konsolosluğunun belirlediği noktalarda ve daha önce www.ielts.org adresinde ilan edilen tarihlerde iki oturum olarak uygulanır. Sınav ücretini ilgili bankaya ödedikten sonra başvurunuzu online olarak yapabilirsiniz. Perfect English, sınava kayıt işlemleri sırasında öğrencilerine yardımcı olmaktadır.
IELTS sınavında 6,5 ve üzeri bir skor alabilmek adına sınavında başarı elde edebilmeniz için upper-intermediate seviyesini tamamlamış veya advanced seviyesinde olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde genel İngilizce programı tamamlanmadan, üstelik bireysel bir çalışma ile verim elde edilebilecek bir sınav değildir.

IELTS Sınavına Nasıl Başvurulur ve Sınavının İçeriği Nedir?
Detayların Başarınıza Faydası!

IELTS tamamen kâğıt üzerinde uygulanan bir sınavdır. Bu sınav Listening (Dinleme), Reading (Okuma), Writing (Yazma) ve Speaking (Konuşma) olmak üzere 4 bölümden oluşmaktadır. 
 Listening: Listening bölümünün süresi 30 dakikadır. Listening bölümü ortak şekilde yapılmaktadır. IELTS uluslararası bir sınav olduğundan pek çok aksan çeşidi bulunabilmektedir. Dinleme sırasında talimatlar ve örnek sorular verilmektedir. 
 Reading: Reading bölümü toplam 60 dakikadan oluşmaktadır. Metinler kitap, dergi ve gazete alıntılarıdır. Sorular çoktan seçmeli, tanımlayıcı bilgi, yazarın düşüncelerini tanımlama, başlık eşleştirme, cümle tamamlama, özetleme, tablo tamamlama ve kısa cevaplar verme gibi pek çok çeşitten oluşmaktadır. 
 Writing: 2 görevden oluşan bu bölümün toplam süresi 60 dakikadır. Bu essaylerin (deneme yazısı) ikisi de birbirinden bağımsız olarak uygulanmaktadır. Bu bölümde önemli olan verilen konunun iyi anlaşılmış olması, konunun açıkça anlatılması ve birden fazla destekleyici açıklama yapılmış olmasıdır. 
 Speaking: Speaking bölümü bire bir mülakat şeklinde yapılmaktadır. Speaking bölümünün toplam süresi 11-14 dakika arasında ayrı bir oturum şeklinde düzenlenir. Birinci bölümde aday kendisine sorulan günlük sorulara cevap verir. İkinci bölümde ise adaydan belirli bir konuda konuşması istenir. Daha sonra da adayın bu konu hakkında kendisine yöneltilen sorulara cevap vermesi beklenir. Speaking bölümü test merkezine bağlı olarak daha önce veya sonra yapılabilmektedir.

IELTS Sınav Süresi Ne Kadardır ve Geçerli Skor Nedir?
Sınava Gireceğiniz En Doğru Zaman!

Okuma ve yazmaya ayrılan sürenin 60’ar dakika, dinlemeye ayrılan sürenin 30 dakika ve konuşmaya ayrılan sürenin 11-14 dakika arasında olduğu IELTS sınav süresi toplamda 2 saat 45 dakikadır. IELTS için geçerli olan skor 6,5 puan ve üzeridir. Sistemli bir çalışmayla Perfect English kursiyerleri bu puan ve üzerindeki puanları başarıyla sağlayabilmektedirler. IELTS sınavı sonuçları 2 yıl geçerliliğini korumaktadır. Ayrıca yıl içerisinde dilediğiniz kadar IELTS sınavına girebilir, dilediğiniz sonuç belgesini (geçerlilik süresince) kullanabilirsiniz.


Aldığımız Ödüller


Öğrenci Yorumları


Bizi Tercih Eden Kurumlar

İletişim Formu
Gönder