LYS-5 (Lisans Yerleştirme Sınavı) İngilizce Kursları | perfectenglish.com.tr

LYS-5 (Lisans Yerleştirme Sınavı) İngilizce Kursları

LYS-5 (Lisans Yerleştirme Sınavı) İngilizce Sınav Kursları

LYS-5 (Lisans Yerleştirme Sınavı) İngilizce Kursları


LYS-5 (Lisans Yerleştirme Sınavı) Kurslarımız Hakkında
Çalışmak sizden, İstediğiniz Üniversiteye Yerleştirmek Bizden!

Ankara şubeleri LYS-5 kursları programlarımıza katılan öğrencilerimiz bu alanda yıllarca eğitim veren LYS-5 programları hakkında tecrübeli öğretmenlerle çalışırlar. Eğitimcilerimizin hepsi alanlarında yayınlar hazırlayan ve LYS-5 derecelerin ulusal başarılara imza atmış öğretmenlerden oluşmaktadır.
Ankara şubeleri LYS-5 kursu programlarımız devam ederken, dersi kaçıran öğrencilerimiz aynı konunun işlendiği diğer sınıflarda derse katılabilmekte ve bu sebeple ders kaybı yaşamamaktadır. Ayrıca, Öğrencilerimiz gerek duydukça haftanın 6 günü sınırsız olarak birebir telafi dersi alma şansına sahiptirler. Öğrencilerimiz haftalık olarak yapılan tarama sınavlarıyla, aylık olarak yapılan deneme sınavlarıyla öğrenme sürecini gözlemleme şansı bulur ve LYS-5 Sınavında başarıyı garantilemiş olur.

LYS-5 Ücretsiz Yayın Seti Hakkında;
Her Yıl Güncellenen Yayınlar ve Sınava En Yakın Müfredat!

Ankara şubeleri LYS-5 kursu programlarımız Yayın ve materyal olarak Perfect English LYS-5 Eğitim seti öğrencilerimize kurumumuz tarafından ücretsiz olarak verilmektedir. Bu vesileyle herhangi bir ek bir materyale gerek kalmayacaktır.
LYS-5 Yayınlarımız ek materyalleri ve deneme sınavlarının haricinde aşağıdaki gibidir; 1 adet LYS-5 Grammer Kitabı, 1 adet LYS-5 Kelime kitabı, 1 adet LYS-5 Reading kitabı, 10 Adet LYS-5 özgün deneme dergisi, 8 Adet LYS-5 Çıkmış sınavlar Arşivi, 6 Adet LYS-5 tarama dergisi

LYS-5’te En Yüksek Ders Saati Garantisi!
Bu Programla ve Bu Kadroyla, Başarı Kesin!

Sadece İngilizce branşı üzerine 200 saat olarak LYS-5 sınavı eğitim programı sağlayan tek kurum olduğumuzdan dolayı öğrencilerimizi başarılı bir sonuca ulaştırmak için bizi tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. LYS-5 noter tasdikli resmi başarı oranımız % 92 dir.

LYS-5 (Lisans Yerleştirme Sınavı-5) Nedir?
LYS Nasıl Bir Sınavdır!

Bu sınav, öğrencilerin üniversitelerin dil sınavı ile girilen bölümlerine yerleşmeleri için girdikleri ve ÖSYM tarafından düzenlenen ulusal bir sınavdır. Bu sınav iki basamaklıdır; mart ayında yapılan YGS sınavına katılan öğrenciler barajı geçmeleri durumunda haziran ayında yapılan LYS-5 sınavına katılırlar. 

LYS-5’e Nasıl Kayıt Olunur? İçeriği ve Süresi Hakkında
LYS-5 Sınav Detaylarının Başarınıza Faydası!

Liseden mezun olma durumunda olanlar ve liseden mezun olan tüm öğrenciler bu sınava girme hakkına sahiptirler. Açık öğretim liseleri ve akşam liselerinden mezun olan öğrenciler de bu sınava girme hakkına sahiptir. Mart ayında yapılan YGS sınavında barajı geçen öğrenciler bu sayede haziran ayında yapılacak olan 80 soruluk dil sınavına (LYS-5) girmeye hak kazanırlar. Bu sınavda gösterdikleri başarıya göre üniversitelerin ilgili bölümleri için tercih yapma hakkını kazanırlar. Aldıkları puan durumuna göre farklı üniversitelerin farklı bölümlerini seçebilirler. 

LYS-5 Sınavı Kaç Basamaktan ve Kaç Sorudan Oluşur
En Doğru Stratejiyle, En Kesin Sonuç!

YGS sınavında; Türkçe, Sosyal Bilimler, Temel Matematik ve Fen Bilimleri testi yer almaktadır. YGS’de Türkçe’den 40, Tarih’ten 15, Coğrafya’dan 15, Felsefe’den 10, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi veya ilave Felsefe sorularından 5, Temel Matematik’ten 40, Fizik’ten 14, Kimya’dan 13 ve Biyoloji’den 13 soru olmak üzere toplam 165 soru bulunmaktadır. Bu sınavda 180 puan ve üzerinde puan alanlar LYS sınavına girmeye hak kazanırlar. Adayların YGS sınavından 180 puan almak için tüm soruların 30 tanesine doğru cevap vermeleri yeterli olmaktadır. LYS-5 sınavında sorulacak olan 80 yabancı dil sorusundan ne kadar çok doğru cevap verilirse, öğrenci o kadar fazla puan alacağından istediği üniversitenin istediği bölümüne yerleşme şansı o nispette artacaktır. 

LYS-5 Sınavı Ne Zaman Yapılır ve Başarı Oranı
Doğru planlama, Doğru hazırlık süreci ve Başarı!

YGS sınavı mart ayında yapılır, LYS- 5 sınavı ise haziran ayı içinde yapılır. ÖSYM her yıl ekim ayında bu sınavların takvimini gün ve saat belirterek açıklamaktadır.  Üniversite sınavlarına hazırlanan tüm öğrenciler gibi LYS-5’e girecek öğrenciler de 11 ve 12. sınıfta bu sınava hazırlanmaktadırlar.
Öğrencilere yabancı dil için geniş bir yayın seti verilir ve seviye sınavlarına alınırlar. Buna ilave olarak diğer dersler için de geniş bir yayın seti verilir ve seviye sınavlarına alınırlar. Rehberlik servisi ve uzman yönlendirmeleri sayesinde üniversiteler ve tüm bölümler hakkında yeterli bilgi edinen öğrencilerimiz haftanın her günü etüt ve soru çözme imkânına sahip olurlar.
11 ve 12. Sınıfta LYS-5 kursuna devam eden öğrencilerimizin üniversitelerin dil sınavı ile öğrenci kabul eden bölümlerine yerleşme oranı %98’dir. Ulusal boyutta ortalama 50 bin öğrenci LYS-5 sınavına girmektedir. 


Aldığımız Ödüller


Öğrenci Yorumları


Bizi Tercih Eden Kurumlar

İletişim Formu
Gönder