PTE Sınav Kursları | perfectenglish.com.tr

PTE Sınav Kursları

PTE (Pearson Test of English Academic) Sınav Kursları

PTE Sınav Kursları


PTE Kursları Hakkında

Profesyonel Eğitmenler, Akademik Program!

Ankara şubeleri PTE kursları programlarımız, PTE sınavı üzerine deneyimli ve alanında uzman bir akademik kadro tarafından hazırlanır. Uygulanan PTE deneme sınavları sayesinde PTE sınav tekniğine alışmanız ve sınav esnasında kaygılanmamanız hedeflenmektedir.
Ankara şubeleri PTE kursu programlarımızda başarı sıradan bir İngilizce eğitimi ile mümkün değildir. Akademik bir İngilizce sınavı olan PTE sınavı, PTE eğitiminin akademik ve PTE sınavında uzman bir kadrodan alınması gerekliliğini göstermektedir. Bizde PTE eğitimi veren hiçbir eğitmen bir başka sınav hazırlık programı için görevlendirilmez. Başarımızı siz değerli öğrencilerinden ve alanında uzman, sertifika sahibi, deneyimli akademik kadromuzdan almaktayız.
PTE kurslarında 65 saatlik eğitim içeren özgün programımız ve uzman eğitmen kadromuz ile başarıya ulaşmada sonuç alacaksınız. İyi bir PTE skoru elde etmeniz için, çeşitli aktiviteler, ücretsiz verilen materyaller ile sizi destekleyeceğiz.
PTE özel ders programlarımızda Yoğunlaştırılmış gruplarımızda her gün 4 ders saatinden sınava kalan süre göz önünde bulundurularak haftada 3-5 güne kadar çıkabilmektedir. Özellikle son zamanlarda PTE sınav içeriği gereği en fazla talep alan ve bizlerinde size gönül rahatlığıyla önereceği en güçlü tavsiye PTE özel ders programlarından istifade etmenizdir.

PTE Ne Demek?
Nasıl Bir Sınavdır!

İngilizce düzeyi ileri seviyede olan , 16 yaşından büyük olan yada 16 yaşından küçük olanların da veli izin belgesiyle sınava  katılabileceği  PTE (Pearson Test of English Academic) uluslararası geçerliliği olan akademik bir sınavdır. PTE, konuşma, yazma, okuma ve dinleme yeteneklerini ölçen bir sınav türüdür.

PTE ‘e Kimler Katılabilir ve İngilizce Seviyesi Ne Olmalıdır?
Kariyer Planlarınız İçin En Doğru Sınav!

Bu sınava yurtdışında eğitim almak isteyenler, terfi edecek olanlar, yüksek lisans ve doktora yapacak olanlar katılmaktadırlar. Akademik bir İngilizce sınavı olan PTE, ileri düzeyde bir İngilizce bilgisi gerektirmektedir. PTE’ye yalnızca online başvuru yapılabilmektir. PTE Academic rezervasyonu için öncelikle http://pearsonpte.com/ sitesinden bir “Pearson” hesabı oluşturmanız gerekir. Bu işlemin ardından sınav merkezinizi ve tarihinizi seçtikten sonra başvurunuzu tamamlamış olursunuz. 

PTE Sınavının İçeriği Nedir?
Detayların Başarınıza Faydası!

PTE sınavı üç bölümden oluşur. Bölümler ve her bölüm için ayrılan süre aşağıdaki gibidir: 1. Bölüm: Speaking ve writing (77-93 dakika) 2. Bölüm: Reading (32-41 dakika) 3. Bölüm: Listening (45-57 dakika)
Bölüm 1: Konuşma ve Yazma (Kişisel Tanıtım), Sesli Okuma, Cümle Tekrarlama, Görüntü Açıklama, Metin Özetleme vb. testine tabi tutulursunuz.
Bölüm 2: Okuma,Paragraf sıralama,Boşluk doldurma,Çoktan seçmeli sorularla karşılaşırsınız.
Bölüm 3: Dinleme, konuşma ve metni özetleme,Eksik sözcüğü bulma,Boşluk doldurma vb. teste tabi tutulursunuz.

PTE Sınav Süresi Ne Kadardır ve Geçerli Skor Nedir?
Sınava Gireceğiniz En Doğru Zaman!

Tek oturumdan oluşan sınav yaklaşık üç saatlik bir sürede tamamlanır. Sınavın 2. kısmı olan reading bölümünden sonra 10 dakikalık mola hakkınız vardır. 10 dakikalık mola süresini aştığınız takdirde aşmış olduğunuz zaman dilimi sınav süresinden kesilirken, mola vermediğiniz takdirde bu 10 dakikalık zaman sınav süresine eklenmez. Bu sınav için başvuru yapılacak kurumun istediği puan öğrenilerek ve ÖSYM’nin eşdeğerlik tablosu incelenerek hareket edilmesinde fayda vardır. PTE’den alacağınız sınav sonucunuz 2 yıl süreyle geçerlidir. 


Aldığımız Ödüller


Öğrenci Yorumları


Bizi Tercih Eden Kurumlar

İletişim Formu
Gönder