Hemen İngilizce Öğrenmeye Başlamalısınız, Neden mi? | perfectenglish.com.tr

Hemen İngilizce Öğrenmeye Başlamalısınız, Neden mi?

Perfect Blog geri dön

Hemen İngilizce Öğrenmeye Başlamalısınız, Neden mi?

Hemen İngilizce Öğrenmeye Başlamalısınız!!!

Neden mi ?

İnternet ve sosyal medyadaki içeriklerin neredeyse %65’i İngilizce olarak karşımıza çıkmaktadır.

Dünyanın ortak dili olması sebebiyle birçok internet sitesi, video kanalı, form sayfaları ve içeriği İngilizce olarak karşımıza çıkmaktadır. İngilizce bilmeden bu sitelerde neredeyse hiç bir şey anlamadan gezmek istemezsiniz değil mi ?

 İngilizce, dünyanın en çok konuşulan üçüncü dilidir

Çinliler dil konusunda nüfus yoğunluğunun çok olması sebebi ile birinci sırada gelmektedirler. Çince ve onlardan hemen sonra ikinci sırada gelen İspanyolcadan sonra İngilizce dünyada en çok konuşulan diller sıralamasında üçüncü dildir.

İngilizce müzik dinleyebilir, şarkı sözlerini takip ederek anlamlandırabilirsiniz

Her gün radyoda, tv de yada telefonlarınızda dinlediğiniz İngilizce şarkıların sözleri anlamlanmaya başlayacak şarkı sözü sitelerinden dinlediğiniz şarkının sözünü takip ederek dinlemek mükemmel bir keyif. İngilizce öğrenir öğrenmez denemeniz tavsiye edilir.

İngilizce işinizde hızlı bir yükseliş imkanı sunar

Küresel işletmelerin neredeyse tamamının ortak dili günümüzde İngilizcedir. Eğer dünyanın saygın kuruluşlarında çalışmak istiyorsanız İngilizce dilini biran önce öğrenip  bu firmalarda görev almalısınız.

Dünyanın en büyük okullarında eğitim alabilirsiniz

Dünyaca akreditasyonu kabul edilen birçok üniversite ve kolejin eğitim dili İngilizcedir. Bu okullara girmeniz için sizden Toefl  Ilts gibi sınav sonucu da isteyebilirler İngilizce öğrenerek bu okullarda okumaya bir adım daha yaklaşmış olursunuz.

Filmleri ve dizileri altyazıya ihtiyaç duymadan İngilizce izleyebilirsiniz

Nihayet alt yazıcılarla samimiyete bir nokta koymanın vakti geldi. Alakası olmayan  yalan yanlış çevirilerden kurtulmanız İngilizce öğrenmeniz den geçmektedir.

Çevirilere gerek duymadan sevdiğiniz yazarların kitaplarını onların dilinden okuyabilirsiniz

Anlam birçok çeviride kaybolur. Bu kafa karışıklığını yaşamadan favori yazarlarınızın Okuyuca aktarmak istediklerini tam anlamları ile deneyimleyin.

İngilizce bilmek sizi bir dünya vatandaşı yapar.

Bir Michael Jackson klibi çeşitliliğinde insanla tanışıp rahatlıkla anlaşabilirsiniz. Evde otururken bile internet üzerinden, online oyunlardan yeni insanlarla tanışıp çeşitli dünya kültürleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Haberleri gerçek kaynaklarından öğrenebilirsiniz

Dünya çapında büyük televizyon kanallarının İngilizce yayınlarını rahatlıkla takip edebilir, haberleri daha buraya ulaşmamışken öğrenebilirsiniz.

Yurtdışı seyahatlerinizde daha rahat edersiniz

Birileriyle iletişim kurabildiğinizde işler sizin için daha da kolaylaşacak. Belki birileriyle tanışıp gittiğiniz şehrin en iyi yerlerini göstermesini sağlayabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Perfect Blog geri dön
İletişim Formu
Gönder