İNGİLİZCE MÜLAKATLARDA SIK SORULAN SORULAR | Perfect English

İngilizce  Mülakatlarda  Sıkça Sorulan Soru Tipleri

Perfect Blog geri dön

İngilizce  Mülakatlarda  Sıkça Sorulan Soru Tipleri

İNGİLİZCE  MÜLAKATLAR’DA  SIKÇA SORULAN SORU TİPLERİ

Hayalini kurduğunuz kariyeri yakalamanın yolu elbette yapmak istediğiniz işe sahip olmaktan geçmekte. Bunun için de önünüzde başarıyla geçilmesi gereken birden çok mülakat bulunuyor. Özellikle son yıllarda hemen hemen  bütün firmaların  İngilizce bilen çalışan ihtiyaçları nedeniyle daha fazla aday,  Türkçe mülakatların yanı sıra İngilizce mülakatlara da girerek hayalindeki iş fırsatını yakalamaya çalışıyor.  İngilizce mülakatlara birçok aday “aşılması gereken son engel” gözüyle bakıyor. İş görüşmesine girecek olan adayları terleten, sıkıntıya ve strese sokan İngilizce mülakatları başarıyla atlatmak inanın o kadar da zor değil hatta mülakat öncesinde yapılacak bir ön hazırlık yada uzman birisinden alınan  birkaç tüyo ile  İngilizce mülakatlardan alnınızın akıyla çıkabilirsiniz. İnsan Kaynakları personellerinin adaylara İngilizce mülakatlarda en sık sorulan İngilizce mülakat soruları nı sizler için derledik  bu sorulara kendinize göre kalıplar ve cevaplar hazırlayarak mülakata girdiğinizde zorlanmayacağınızı sizde göreceksiniz..

What do you know about this organization?  Şirketimiz hakkında ne biliyorsunuz? Why should we hire you?                                Sizi neden işe alalım?
Why do you want this job?                                    Bu işi neden istiyorsunuz? Do you have any questions for us?                            Bize sorularınız var mı?
Can you tell me a little about yourself Kendinizden biraz bahseder misiniz? Are you a team player?                                  Takım oyuncusu musunuz?
Why are you leaving your last job ?                     Son işinizden neden ayrılmak istiyorsunuz? What is the biggest mistake you have ever made?  Bugüne kadar yaptığınız en büyük yanlış nedir?
What is your greatest weakness                            En zayıf yönünüz nedir? What will you do if you don’t get this job? Bu işe alınmazsanız ne yapacaksınız?
What is your greatest strength                    En güçlü yönünüz nedir? What motivates you at the workplace?          Sizi işyerinde ne motive eder?
Where do you see yourself being in 3-5 years from now?                                                                                Kendinizi 3-5 yıl sonra nerede görüyorsunuz? How do you measure success?           Başarıyı nasıl ölçersiniz?
Let’s talk about salary. What are you   looking for?     Maaş beklentiniz nedir? Describe your management style?              Yönetim biçiminizi anlatın.
Why is there a gap in your work history?      Çalışma hayatınıza neden ara verdiniz? Tell me about a problem you have solved?  Çözdüğünüz bir sorunu anlatın.
What do you dislike about your last job?   Son işinizde neyi sevmediniz? What is your biggest failure?                         Bugüne kadarki en büyük başarısızlığınız nedir?
What relevant experience do you have?           İlgili deneyimleriniz nelerdir? How are you when you’re working under pressure?                                                      Baskı altında çalışabilir misiniz?
Tell me a suggestion you have made that was implemented?                                   Uygulanan bir önerinizi söyleyin. How would your boss, supervisors and co-workers describe you?                               Yöneticileriniz veya iş arkadaşlarınız sizi nasıl tanımlar?
Do you know anyone that works with our company?                                                 Şirketimiz çalışanlarından tanıdığınız var mı? What has been your greatest achievement?                                                Bugüne kadarki en büyük başarınız nedir? 
What is your dream job?                                 Hayal ettiğiniz iş nedir? Describe your work ethic.                             İş ahlakını açıklayın.
Tell me about a challenge or conflict you’ve faced at work, and how you dealt with it.          İşinizde karşılaştığınız bir anlaşmazlığı ve bununla nasıl baş ettiğinizi anlatın. What have you done to improve your skills, knowledge in the last year?                                   Son 1 yılda yeteneklerinizi, bilginizi geliştirmek için neler yaptınız?
Would you rather work for money or job satisfaction?                                                           Para için mi yoksa iş tatmini için mi çalışmayı tercih edersiniz? Has anything ever irritated you about people you’ve worked with?                          Birlikte çalıştığınız kişilerden sorun yaşadığınız oldu mu?
Tell me about any issues you’ve had with a previous boss?                                            Önceki yöneticiniz ile yaşadığınız sorunlardan bahsedin. What is the biggest mistake you have ever made?                                                    Bugüne kadar yaptığınız en büyük yanlış nedir?
Are you willing to work overtime?                 Fazla mesaiye yapmayı ister misiniz? Are you a team player?                                                  Takım oyuncusu musunuz?
What other companies are you interviewing with? Görüştüğünüz diğer şirketler nelerdir? Are you willing to travel or relocated if necessary?  Gerektiğinde seyahat edebilir veya taşınabilir misiniz?

 

 

Bu gönderiyi paylaş

Yorum (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Perfect Blog geri dön
İletişim Formu
Gönder