GMAT Kursları

GMAT Kursları hakkında detaylı bilgi

GMAT Kursları

Yurtdışında işletme, pazarlama, finans gibi alanlarda eğitim veren okullarda yüksek lisans, MBA veya doktora yapmak isteyen öğrenciler, bu sınava katılabilirler.Bir çok üniversite öğrencilerin, spesifik analitik yeteneklerinin değerlendirilmesi açısından Gmat testini esas almaktadır.Gmat sınavı , dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi Türkiyede de bilgisayarda uygulanmaktadır.”Computer –Adaptive Test (CAT)” adı verilen bu uygulamada kağıt kalem kullanılmamakta tüm sorular bilgisayar karşısında cevaplanmaktadır. Gmat CAT sınava yıl içinde daha önceden belirlenmiş tarihlerde değil,Yıl boyunca kendinizi hazır ettiğiniz zamanlarda girmeniz yani girmek istediğiniz tarihleri kendiniz belirlemeniz mümkündür.Gmat sınavında en az 200 en çok 800 not alınır.En ciddi üniversitelerin büyük çoğunluğu 600 ve üzeri bir sonuç almanızı ister.

Gmat Nedir?
GMAT (Graduate Management Admission Test) Graduate Management Admission Council (GMAC) tarafından yönlendirilen ve PEARSON tarafından gerçekleştirilen bir sınavdır. GMAT sözel, sayısal ve analitik yetenekleri ölçmeyi amaçlayan ve katılımcıların işletme vb alanlar üzerine yüksek lisans eğitimi alma yeterliliklerini belirlemede yardımcı olmayı amaçlayan bir sınavdır.
Gmat sınav sonucu Türkiye’deki üniversitelerde de ALES yerine geçer.

GMAT sınavına kimler katılabilir?
Bu sınava Amerika’daki yüksek lisans ve doktora programlarının işletme, yönetim vb bölümlerine başvuracak öğrenciler katılmaktadır.

GMAT sınavını hangi kuruluşlar kabul etmektedir?
GMAT sınavı Amerikan ve Türk üniversitelerince kabul edilmektedir.

GMAT sınavının süresi ne kadardır?
Sınavın toplam süresi 240 dakikadır.

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

Be the first to review “GMAT Kursları”