Hazırlık Atlama Kursları

Hazırlık atlama kursları hakkında detaylı bilgi

Hazırlık Atlama Kursları

Üniversiteyi kazanan öğrencilerin İngilizce yeterliliklerini kanıtlamak için girdikleri bu sınava takılmak zorunda değilsiniz! Üniversite sınavına hazırlanmak gibi stresli bir sürecin ardından birçok öğrencimiz bu sınavla karşılaşır. Üniversiteye yıllardır hazırlanan öğrencilerin İngilizce bilgileriyle tekrar barışmaları zaman alabilir. Ayrıca, üniversitede başarısız bir yıl geçirmiş öğrenciler, hazırlık atlama sınavına tekrar girme şansına sahiptirler. İşte Perfect English bu noktada 10 yılı aşkın üniversite hazırlık atlama ve destek deneyimiyle sizleri İngilizce potansiyelinizi ve bilginizi geliştirmek ve tazelemek, sınavda başarılı olmanızı sağlamakta her zaman yanınızdadır!

HAZIRLIK ATLAMA EĞİTİMİ

Birçok üniversite Proficiency sınavı uygular. Perfect English başta bu üniversitelerin öğrencilerine ve aynı zamanda en iyi hazırlık atlama eğitiminin nerede olduğunu bilen ve şehir dışından bize gelen öğrencilerimize eğitim verir. Her üniversite Proficiency sınavına farklı isimler vermektedir. Örneğin:  EPE (ODTÜ), HUPE (HACETTEPE), COPE (BİLKENT), ITP (TOBB), PRO (ATILIM) Bu sınavların tümü gerçek adıyla PROFICIENCY’dir. Yani Üniversite Hazırlık Atlama veya İngilizce Yeterlilik sınavıdır. İngilizce bilgisine sahip olmak bu sınavlarda başarılı olmak için her zaman yeterli değildir. Perfect English, hazırlık atlama öğrencilerinin İngilizce bilgilerini tazelerken, bu bilgileri sınav bağlamında nasıl kullanmaları gerektiğini öğreterek, hızlı ve pratik biçimde sınav teknikleriyle donatarak başarılarını arttırır.

 • Perfect English akademik zümresi tarafından yapılan seviye tespit sınavı sonuçlarına göre adaylar seviyelerine uygun sınıflara yerleştirilirler.
 • Programlarımız bütün üniversitelerin sınav sistemlerine göre ayrı ayrı olmak üzere, üniversite hazırlık birimlerinin sistemlerine ve eğitimini verdikleri becerilere göre özel olarak müfredatlandırılmıştır. Yani kazandığınız üniversitenin hazırlık sınıfında ve sınav formatında hangi becerilere yer veriliyorsa, katıldığınız programda da aynı becerilere yönelik eğitim alacaksınız.  (örn: Listening, Writing, Speaking, Reading, Grammar.)
 • Amacımız sizlere test tekniği ve dilbilgisi kuralları ezberletmek değil, bu bilgilerinizi nasıl uygulayacağınızı göstermektir. Hazırlık Atlama Kurslarımızda öğrencilerimizin kusursuz İngilizce öğrenmesi hedeflenmez. Amaç öğrenciyi sınav sistemine uygun hazırlayıp, yeterli geçme puanını aldırmaktır.
 • Eğitmenlerimizin sizler için hazırlamış olduğu özel sınavlar ve materyaller ile İngilizce yazma, okuma, dinleme ve dilbilgisi becerilerinizi geliştirerek öğrendiğiniz İngilizce’nin faydasını sadece Hazırlık Atlama Sınavında değil akademik hayatınız boyunca göreceksiniz.
 • Eğitmenlerimiz; her üniversite için ayrı olmak üzere, öğrenim göreceğiniz üniversitenin hazırlık atlama sınav sistemi hakkında tecrübe ve bilgi sahibi olan, alanında uzman eğitmen ve öğretim görevlileridir. Hazırlık Atlama eğitimini veren zümremiz, sınav İngilizcesinde uzmanlaşmış eğitmenlerden oluşmaktadır.
 • Kurslarımızda; ihtiyacınız olan İngilizce gramer yapısını sistematik bir şekilde öğrenmeniz sağlanır. Verilen özel test teknikleri ile gramer sorularını hızlı ve doğru şekilde çözmeniz sağlanır.
 • Reading (okuma) bölümlerinde Uzun paragraf sorularında, birbirine yakın seçenekler arasından nasıl doğru seçeneği bulacağınızı, bazı şıkları nasıl direk olarak eleyeceğinizi ve en önemlisi bu sorularda zamanı nasıl kullanacağınızı öğrenirsiniz.
 • Writing (makale yazma) sınavlarında, sınavda çıkması muhtemel essay ve paragraf türlerini ve bunları hangi tekniklerle yazacağınızı öğrenirsiniz. Size, yazma konunuz ne olursa olsun kullanabileceğiniz bazı kalıplar verilecektir ve bunlar yazma hızınızı arttıracak, paragraflar arası bütünlüğü sağlayacaktır.
 • Listening (dinleme) bölümü hazırlık atlama sınavlarında en zorlanılan bölümlerden biridir. Üniversitelerin soru tarzına göre (note-taking, while listening, statements, mini-talks, dialogues, mini-lecture, interview, etc.) öğrencilerin bol alıştırma yapmalarını sağlayarak, bu zorlu bölümde başarılı olmaları hedeflenmektedir.
 • Speaking (konuşma) sınavlarında sorulan sorulara karşılık olarak, konuşma teknikleri üzerinde sınıf içinde alıştırmalar yaparsınız.
 • Vocabulary (kelime bilgisi) En çok çıkan kelimeleri unutmadan aklınızda tutabilmeniz için en çok çıkan 1000 kelime eğitim süreniz içerisinde verilecektir. Sınava kadar  bu kelimeler ve yapılan Reading çalışmaları sayesinde yeterli sayıda kelime öğrenmeniz sağlanacaktır.
 • Deneme sınavlarımız, kurs programlarımızın son haftasında uygulanmaktadır. Her okulun sınav sistemine göre ayrı ayrı hazırlanmış deneme sınavlarının yanı sıra, birçok üniversitesinin son yıllarda çıkmış olan hazırlık atlama sınavları da öğrencilerimize uygulanacak ve öğretmenlerimiz tarafından analizleri yapılarak mutlaka geribildirim verilecektir. Okulların sınav sistemleri ve uygulama süreleri farklılıklar gösterdiği için deneme sınavlarımız da birbirinden bağımsız olarak farklı gün ve saatlerde uygulanmaktadır.
 • Hazırlık Atlama programlarına yönelik yıllardır eğitim veren Perfect English, Proficiency sınav sistemine uygun olarak hazırlanmış Perfect English yayınlarını ücrete dahil olarak sağlayacaktır.
 • Perfect Üniversite Hazırlık GRAMER KİTABI
 • Perfect Üniversite Hazırlık READING KİTABI
 • Perfect Üniversite Hazırlık WORD BOOK
 • Perfect Üniversite Hazırlık WRITING PACK
 • Perfect Üniversite Hazırlık LISTENING PACK
 • Perfect Üniversite Hazırlık CLOZE TEST PACK
 • Perfect Tutor DVD: 3500 kelimelik interaktif program

Hazırlık atlama programı her kurumun veya her İngilizce eğitmeninin yapabileceği bir program kesinlikle değildir. Hazırlık birimleri hakkında tecrübe, her üniversitenin hazırlık birimiyle ilgili ayrı ayrı arşiv ve materyal deposu gerektiren ve yine bu okullarda görev yapmış bu üniversitelerin sistemini iyi bilen öğretim görevlileriyle devam ettirilmesi gereken özel bir programdır.

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

Be the first to review “Hazırlık Atlama Kursları”