IELTS Kursları

IELTS Kursları hakkında detaylı bilgi

IELTS Kursları

IELTS (International English Language Testing System), İngilizcedeki yeterliliğinizi ölçmek ve değerlendirmek amacıyla hazırlanan uluslararası bir sınavdır. IELTS sınavı, üniversitelere ve fakültelere İngilizcede yetkin olan ve yeterli becerilere sahip öğrencileri seçmede yardımcı olmak üzere University of Cambridge ESOL Examinations, British Council ve IDP Education Australia tarafından ortaklaşa düzenlenmektedir. İngilizce dilbilgisini uluslararası geçerliliği olan bir belge ile kanıtlamak isteyen herkes bu sınavlara Perfect English ayrıcalığıyla girebilir.

-5,5 SİSTEMİ VE YAYINLARI

ORTA DÜZEYDE IELTS sınav stratejilerinin ve püf noktalarının öğretileceği bu program 5,5 altında kalan puan hedefine yönelik tasarlandığı için gruba katılacak öğrencilerin ortalama Intermediate (Orta) düzeyde İngilizce dil bilgisine sahip olmaları gerekmektedir.

GRAMMAR >>  GRAMMAR & VOCABULARY: Programın ilk bölümünde IELTS odaklı gramer ve kelime bilgisi eksikleri tamamlanacak ve dil bilgisi geliştirme çalışmaları yapılacaktır. Bu eğitim tamamlandıktan sonra dil becerileri ve sınav stratejileri üzerinde çalışılır.
KAYNAK 1: Collins: Grammar for IELTS

WRITING >> Bu bölümde, yazma becerisini ilgilendiren yazım kuralları öğretilir, böylece her iki günde bir essay yazıp feedback alınarak IELTS WRITING becerisi geliştirilir.
KAYNAK 2: Master IELTS: WRITE RIGHT

SPEAKING >> Bu bölümde, öğrencilerimize IELTS ile ilgili özellikle zaman yönetimi, planlama gibi teknikler öğretilir ve birçok konuşma denemesi yaparak IELTS SPEAKING becerisi geliştirilir.
KAYNAK 3: Master IELTS: SUPERIOR SPEAKING

LISTENING >> Bu bölümde, öğrencilerimize not alma, dinlediğini anlama ve soru biçimleri üzerinden eğitim verilir. Çeşitli konular üzerinde dinleme yapılarak IELTS LISTENING becerisi geliştirilir. 
KAYNAK 4: Objective IELTS INTERMEDIATE + CD

READING >> Bu bölümde öğrencilerimiz ile IELTS’i ilgilendiren çeşitli konular ve çıkması muhtemel soru biçimleri üzerinde çalışma yapılarak IELTS READING becerisi geliştirilir.
KAYNAK 5: Objective IELTS INTERMEDIATE

*EK KAYNAK 1: PERFECT WORD BOOK > Akademik sınavlara hazırlık sürecinde kelime çalışmaları başarınızın garantileyicisi niteliğindedir. Perfect English yayınlarından, içerisinde Akademik Sınavları ilgilendiren kelime listeleri, alıştırmaları ve testleri bulunan Perfect Word Book’u başucu kitabı olarak kullanabilirsiniz.

*EK KAYNAK 2: PERFECT IELTS TUTOR DVD > TÜRKİYE’DE bir İLK olarak, PERFECT ENGLISH yayınlarından, IELTS eğitiminiz süresince kullanabileceğiniz, IELTS sınavını ilgilendiren önemli 3500 kelimeyi öğrenmeniz için tasarlanan, interaktif alıştırmaların bulunduğu PERFECT IELTS TUTOR’ı sizlere ücretsiz sunuyoruz.

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

Be the first to review “IELTS Kursları”