TOEFL Testi Kursları

TOEFL testi Kursları hakkında detaylı bilgi

TOEFL Testi Kursları

TOEFL TESTİ (Test Of English As a Foreign Language) sınavı ana dili İngilizce olmayanların Amerikan İngilizcesi bilgisini ölçmek amacıyla, Amerika’da New Jersey Eyaletinde bulunan Educational Testing Service (ETS) tarafından dünyanın pek çok merkezinde düzenlenen bir sınavdır. TOEFL TESTİ Sınavı dünya genelinde İngilizce dilinde eğitim veren yaklaşık 4300 kolej ve üniversite tarafından lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına ana dili İngilizce olmayan öğrencileri kabul kriteri olarak kullanılır.

TOEFL TEST EĞİTİMİ

TOEFL Testi ileri düzeyde alt yapı gerektiren bir sınav uygulaması olduğu için kurs programlarımıza katılmak isteyen adayların da en az Upper-Intermediate düzeyde İngilizce dil bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. Altyapısı yeterli olmayan öğrencilerimizin ise TOEFL test gruplarından önce ya Genel İngilizce Eğitimi almaları ya da TOEFL testi Ön Hazırlık gruplarımıza katılmaları gerekmektedir.Yapacağımız Seviye Belirleme Sınavı sonrasında uygun olduğunuz eğitim programı eğitim danışmanlarımız tarafından belirlenecek ve yönlendirmeniz yapılacaktır.

TOEFL TEST OF PREP COURSE (TOEFL TESTİ ÖN HAZIRLIK GRUPLARIMIZ)

TOEFL testi ön hazırlık programımız 32 saatlik ve 2 haftalık bir eğitimdir. Bu saat süresi içerisinde TOEFL testi konusunda uzmanlaşmış eğitmenlerimizle TOEFL testi odaklı gramer ve kelime bilgisi eksikleriniz tamamlanmakta ve orta düzeyde TOEFL testi soru tipleri çalışılmaktadır. Ön hazırlık eğitimi süresince kullanacağınız Longman – Northstar yayınlarının Building Skills for TOEFL IBT testi kitabının Intermediate, High Intermediate ve Advanced düzeylerindeki 3 kitap seti Audio CD’leri ile birlikte ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

TOEFL TEST OF MAIN COURSE (TOEFL TESTİ GRUPLARIMIZ)

TOEFL testi hazırlık programımız 80 saatlik bir eğitimdir ve bu saat süresi içerisinde uzman TOEFL testi eğitmenlerimizle sınav içeriğindeki 4 beceriye yönelik hem teorik hem de pratik çalışmalar yapılır. Derslerimiz 12 kişilik bilgisayar laboratuvarında işlenmekte ve program süresince her öğrencimiz kendisi için tahsis edilmiş olan bilgisayarda eğitimini tamamlamaktadır.

Müfredatımız sırasıyla Reading, Listening,  Writing ve Speaking becerileri üzerinde tek tek durularak ilerler. Uzman eğitmenlerimiz her beceri için önce teorik anlatımda bulunarak öğrencilerimizin sınavı tanımalarını ve her bölümde hangi soru kalıplarıyla karşılaşacaklarını, farklı soru tiplerine nasıl yaklaşacaklarını ve gerekli tüm ipuçlarını bilmelerini sağlarlar. Bir becerinin teorik eğitimi tamamlandıktan sonra her öğrenci kendi bilgisayarında, uzman TOEFL testi eğitmenimiz nezaretinde, ilgili TOEFL testi programları üzerinde mini test uygulamalarıyla aldığı teorik eğitimi pratiğe dökmektedir.

Bu çalışma süresince öğretmenlerimiz öğrencilerimizin yanlışlarını düzelterek ve gerekli anlatımları tekrarlayarak hem eksikleri gidermekte hem de gelişimi sağlamaktadır. Becerilerle ilgili çalışmalar tamamlandıktan sonra Complete Test adı verilen genel deneme sınavlarına geçilir ve son haftalarda öğrencilerimiz TOEFL testi  sınavının bire bir aynısı olan saat süreli deneme sınavlarıyla gerçek TOEFL testi deneyimi yaşamış olurlar.

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

Be the first to review “TOEFL Testi Kursları”