YDS Sınavı Nedir? Sınav İçeriğinde Neler Vardır? | perfectenglish.com.tr

YDS Sınavı Nedir? Sınav İçeriğinde Neler Vardır?

YDS sınavı için yabancı dil tazminatından yararlanmak isteyen 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu (aylıklarını bu kanunun ek geçici maddelerine göre alanlar dahil), 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu ve 3466 sayılı Uzman Jandarma Kanunu,926 sayılı Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu, 2802 sayılı Hakim ve Savcılar Kanunu,na göre çalışmakta olanların, kadrolar karşılık gösterilmek suretiyle sözleşmeli olarak çalışan personel ile 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 3/c maddesine tâbi sözleşmeli personellerin katıldığı sınavdır.

Sınav İçeriğinde Neler Vardır?

YDS Sınavı her yıl Nisan ve Eylül aylarında olmak üzere yılda iki kez gerçekleştirilir Sınav içeriği çoktan seçmeli soru şeklinde yapılır. Okuduğunu anlama, kelime, dil bilgisi ve çeviri becerilerinin ölçülmesi hedeflenmiştir. Sınav süresi toplam 180 dakikadır ve sınav toplam 80 sorudan oluşmaktadır.
YDS sınavı Almanca, Arapça, Bulgarca, Çince, Danimarkaca, Farsça, Fransızca, Hollandaca, İngilizce, İrlandaca, İspanyolca, İtalyanca, Lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Rusça, Sırpça, Yunanca dillerinde de yapılmaktadır. Kurumumuz  öğrencilerini sadece İngilizce dilinden sınava hazırlamaktadır.

İletişim Formu
Gönder