Proficiency Hazırlık Atlama Sınav Kursları | perfectenglish.com.tr

Proficiency Hazırlık Atlama Sınav Kursları

Proficiency Sınav Hazırlık

Proficiency Hazırlık Kursları


Proficiency  Kursları Hakkında?
Profesyonel Eğitmenler, Akademik Program !

Kurumumuzda Ankara şubeleri Proficiency kursları programları için 100 saatlik ve her üniversitenin sınavı için ayrı gruplar oluşturulmaktadır. Bizi diğer kurumlardan ayrına en önemli özelliklerimizden bir tanesi de Proficiency sınavı ve kursu alanında her branşa (Grammer-Reading-Writing-Listening-Speaking) güncel baskıları bulunan yayınlarımızın olmasıdır.
Böylelikle öğrencilerimizin girecekleri Proficiency sınavı tekniğine tam anlamıyla hâkim olmaları sağlanır. Derslerde kullanılan ek materyallerin başında üniversitenizin geçmiş yıllarda yapmış olduğu proficiency sınav arşivleri gelir.
Üniversitenizde çıkmış sınavlar arşivimiz sayesinde, üniversitenizin proficiency soru tiplerini ve sınav stratejilerini daha kapsamlı bir şekilde öğrenerek sınava daha iyi hazırlanırsınız.
Kurumumuz bünyesinde yer alan öğretmenlerin tamamı üniversite deneyimine ve akademik unvana sahiptir. Akademisyenlerden oluşan uzman kadromuz, Proficiency programı ve ders içeriklerini her üniversitenin sınavının farklı olduğunun öngörüsüyle hazırlamaktadır.
Proficiency Derslerine devamlı katılım gösteren, ödevlerini düzenli olarak yapan, sorumluluğunu eksiksiz yerine getiren öğrencilerimizin bu Proficiency sınavında başarı elde etme olasılığı % 89’dur. Bu oran kursumuzun geçen senenin noter tasdikli resmi başarı oranıdır.

Proficiency Ne Demek?
Nasıl Bir Sınavdır!

Hazırlık atlama sınavı olan proficiency, her üniversitenin kendi bünyesinde hazırladığı bir sınav olup üniversiteden üniversiteye farklılık göstermektedir. Proficiency sonucunda başarı elde öğrenciler hazırlık sınıfını atlayarak doğrudan lisans eğitimlerine başlamaktadırlar. Bu sınavda başarılı olamayanlar ise seviyelerine göre gruplara ayrılarak hazırlık eğitimlerine başlarlar. 

Proficiency Sınavına Kimler Katılabilir ve Seviyesi Ne Olmalıdır?
Kariyer Planlarınız İçin En Doğru Sınav!

Bu sınava üniversitelerin hazırlık eğitimi olan bölümlerine yerleşmiş olan tüm öğrenciler katılabilir. Bu sınava katılan öğrencilerin başarılı olabilmeleri için İngilizcelerinin pre-intermediate seviyesinde olması beklenir. Öğrenci bu sınavı geçemese bile alacağı puan önemlidir. Çünkü seviyesine uygun bir grupta hazırlık eğitimini alması bu sınavdaki performansına bağlıdır.Sınava başvuru şekli, tarihi vb. detaylar üniversiteler tarafından kendi öğrencilerine duyurulmaktadır. 

Proficiency Hazırlık Atlama Sınav Süresi Ne Kadardır ve Geçerli Skor Nedir?
Sınava Gireceğiniz En Doğru Zaman!

Sınav üniversiteden üniversiteye göre farklılık göstermekle birlikte temelde dil bilgisi (grammar), kelime (vocabulary), okuma (Reading), yazma (essay) ve dinleme (listenning) bölümlerinden oluşur. Kimi üniversite bu bölümlerin arasına konuşma (speaking) bölümünü eklese de çoğu üniversite konuşma bölümünü sınava dâhil etmez. Sınavdaki soru sayısı ve sınav süresi üniversiteler tarafından belirlenmektedir. 
Bu sınav için geçerli skor sınavı yapan üniversiteler tarafından belirlenmektedir. Bu sınav yapıldığı yıl eğitim-öğretim yılı için geçerli olan bir sınavdır. 

***Aşağıdaki Bölümlerden Kendi Üniversitenizi seçerek Üniversitenizin Hazırlık Atlama sınavı ve içeriğiyle ilgili Detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.


Aldığımız Ödüller


Öğrenci Yorumları


Bizi Tercih Eden Kurumlar

İletişim Formu
Gönder