Franchising | perfectenglish.com.tr

Franchising

 2002 Yılında Kurularak, yıllardır sürdürdüğü başarılı çalışmalarından dolayı, sektörde edinmiş olduğu bilgi birikimi, tecrübesi ve referanslarını “Franchise Sistemi” ile genişleyerek, tüm Türkiye’deki genç nüfus ile paylaşmayı hedeflemektedir.Franchise ; Perfect fraEnglish tarafından geliştirilen, yürütülen ve/veya yürütülecek, üzerinde zaman içerisinde değişiklikler yapılabilecek, eğitim-öğretim metot ve teknikleri, teorik-pratik çalışmalar, tanıtım, vb. özgün unsurlardan oluşan, sertifika verme, eğitim ve danışmanlık hizmetlerini yürütme ve koordine etme yetkisine sahip olacaktır.

FRANCHISE KOŞULLAR : Franchise alacak kişi ya da kuruluşların iyi bir ticari geçmiş ve itibarının olması öncelikli bir şarttır. Perfect English prensiplerini ve vizyonunu sürdürebilecek olması gerekmektedir.

1. Dil Okulunun açılabileceği lokasyonun özellikleri;
Dil Okulunun açılacağı yerlerin, altyapısını tamamlamış ve o kentte yaşayan insanlar tarafından tercih edilebilir olma özelliğini taşıması önemsenmektedir.Perfect English merkezi tarafından da İnternet yolu ile izlenebilecek, istenilen özelliklerde kapalı devre TV sisteminin kurulması şarttır. (Söz konusu sistem görüntüleri sadece okulun kurucuları, müdürleri ve akademimizin merkezi tarafından izlenebilecektir).

 2. Dil Okulunun taşıması gereken fiziksel özellikler;
• Bina veya Kat, Müstakil dubleks ya da tripleks villa tipinde,merkezde ise tabela değeri olan alanlar olmalıdır.
• Sınıflar: En az 16 metrekarelik 6 derslik.
• Halkla İlişkiler Alanı: Çok amaçlı kullanılabilecek kapalı, minimum 30 metrekare büyüklükte tasarımsal standartlara elverişli olmalıdır.
• Mobilya ve Eğitim Materyalleri: Perfect English tarafından verilecek listeye uygun formda ve miktarda mobilya ve eğitim materyalleri.fra1
• Tuvalet ve lavabolar: Meb Standartlarına uygun büyüklükte klozet ve lavabolar ve en az 1 adet engelli tuvaleti zorunludur.
• Diğer odalar ve mekânlar: Müdür odası, öğretmenler odası, sosyal etkinlik odası, kafeterya, sinema ve dinleti salonu, bilgisayar laboratuvarı, bekleme alanı MEB ve CEFR standartlarında olmalıdır.

3. Dil Okulunda görev alacak personel özellikleri;
• Müdür: Üniversitelerin 4 yıllık Dil Okulu Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi Öğretmenliği ya da Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık bölümlerinden mezun ve en az 3 yıl İngilizce Eğitim vermiş, 35 yaşını aşmamış. ( kurucu müdür olabiliyorsa deneyim ve yaş koşulu aranmaz.)
• Öğretmenler: En az üniversitelerin 4 yıllık İngilizce Öğretmenlik diploması sahibi veya formasyon sahibi, Üniversitede Öğretim Görevliliği ya da Yurdışında İngilizce üzerine lisans yapmış en az 1 yıl deneyimli.
• Eğitim Danışmanı: Tam zamanlı çalışacak ve Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun, enerjik ve vizyon sahibi, en az 3 yıl sektörel deneyimi olan.
Çalışan tüm personelin işe alım ve çıkarım işlerinden Perfect English merkez insan kaynakları departmanı sorumludur.

4. Dil Okulunda uygulanacak eğitim programı;
Milli Eğitim Temel Kanunun gereklerine uygun biçimde akademimiz uzmanlarınca hazırlanan İngilizce eğitim programının uygulanması esastır. Bu Programın yanı sıra: Oxford Üniversitesi Dil Öğretim Metotları kullanılarak CEFR, ÖSYM, ETS, BRITISH COUNCIL, EURO DE COUNCIL standartlarına göre hareket edilir.

5. Referanslar;
Ticari ve mesleki anlamda referans almak üzere başvurulabilecek 5 kaynak belirtilmesi gerekmektedir.
Referans araştırmasında olumlu sonuç elde edilen başvurular değerlendirilecektir.

İletişim Formu
Gönder