SAT Sınavı Kursları | perfectenglish.com.tr

SAT Sınavı Kursları

(Scholastic Aptitude Test)

SAT Sınavı Kursları


SAT Kursları Hakkında?
Profesyonel Eğitmenler, Akademik Program!

Ankara şubeleri SAT kursları programımızdaki temel hedefimiz sınavın zorluk derecesini minimuma indirerek sizlere yüksek puanlar aldırmaktır. Bu amaç doğrultusunda derslerde, SAT sınavı hakkında uzman yabancı eğitmenlerimizle soruların daha iyi anlaşılmasını ve çeldiricilerin elenmesini sağlar ve ayrıca kelime hazinesini maksimum seviyeye çıkarır SAT eğitimini başarıyla tamamlamanız hedeflenir.
Bizimle beraber SAT (Scholastic Aptitude Test) sınavına bu alanda uzman ve son derece deneyimli, sınav sistemini sürekli takip eden ve bu doğrultuda kendini sürekli yenileyip geliştiren akademik bir eğitmen kadrosu ile hazırlanırsınız.

 Ankara şubeleri SAT kursu Programımıza katılan adaylarla İngilizce bilgisinin yanı sıra sınavın tekniğini öğretme temelli çalışmalar yapılmaktadır. Kurumumuzda SAT sınavını oluşturan her bir bölüm için ayrı ayrı ders verilmektedir.
Sınavın yapısına alışabilmeniz ve sınav sırasında kaygılanmamanız için katılımcılarımıza düzenli olarak deneme sınavları uygulanır. SAT sınavı derslerinin tümü yabancı ve alanında uzman akademik eğitmenler tarafından işlenmektedir.
SAT özel ders programlarımızda Yoğunlaştırılmış gruplarımızda her gün 4 ders saatinden sınava kalan süre göz önünde bulundurularak haftada 3-5 güne kadar çıkabilmektedir. Özellikle son zamanlarda SAT sınav içeriği gereği en fazla talep alan ve bizlerinde size gönül rahatlığıyla önereceği en güçlü tavsiye SAT özel ders programlarından istifade etmenizdir.

SAT Ne Demek?
Nasıl Bir Sınavdır!

SAT, Amerikan üniversitelerinde lisans eğitimi almak isteyenlerin sayısal ve sözel yeteneklerini belirlemeye yönelik yapılan bir sınavdır. SAT-I ve SAT-II olmak üzere iki ayrı sınavdan oluşur.

SAT Kimler Katılabilir ve İngilizce Seviyesi Ne Olmalıdır?
Kariyer Planlarınız İçin En Doğru Sınav!

Amerikan üniversitelerinde lisans eğitimi almak isteyen yada Türkiye üniversitelerinde öğrenim görmek isteyen yabancı uyruklu öğrencilerin de katılabildiği bir sınavdır. Bu sınava 11 ve 12. sınıf öğrencileri ile liseden mezun durumda olanlar başvurabilirler. SAT sınavı için en az upper-intermediate seviyesinde olmak gerekir. Hatta iyi bir sonuç için advanced düzeyinde İngilizce gerekli olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. 

SAT Sınav Süresi Ne Kadardır ve Geçerli Skor Nedir?
Sınava Gireceğiniz En Doğru Zaman!

SAT-I sayısal ve sözel olmak üzere iki bölümden oluşur; sözel bölüm; writing ve reading olmak üzere iki alt bölüme ayrılır. Sayısal bölüm ise matematik-geometri sorularından oluşur. SAT-II ise biyoloji, kimya, fizik, tarih gibi alanlarda bilgi ölçen çoktan seçmeli bir sınavdır. SAT-I sınavı toplam 3 saat 45 dakika, SAT-II sınavı ise 1 saat sürmektedir.
Test skoru 200 ile 800 arasında bir puan olmaktadır. Girilmek istenen üniversitenin puan durumuna göre alınabilecek en yüksek puanı almak hedeflenmelidir. SAT sınav sonucu Amerikan üniversitelerine başvuru için 5 sene, Türk üniversitelerine başvuran yabancı uyruklu öğrenciler için 2 sene geçerliliğini korumaktadır.


Aldığımız Ödüller


Öğrenci Yorumları


Bizi Tercih Eden Kurumlar

İletişim Formu
Gönder