Akademik İngilizce | Akademik İngilizce Kursları %100 Başarı

(Test of English as a Foreign Language, Türkçe: Yabancı Dil Olarak İngilizce Sınavı)

TOEFL Sınavı Hazırlık Kursları


TOEFL Kursları Hakkında?
Profesyonel Eğitmenler, Akademik Program!

Perfect English TOEFL kursları hazırlık programlarında her biri akademik unvana sahip olan, yalnızca TOEFL kursu eğitimi veren yabancı eğitmen kadromuz ve tamamen TOEFL sınavı için hazırlanmış özgün TOEFL programımızla öğrencilerimize verdiğimiz sözleri yerine getirmekteyiz.
Perfect English TOEFL eğitimi süresince Öğrencilerimiz TOEFL sınav formatıyla ve karşılaşacağı TOEFL soru tipleriyle tanışır, TOEFL sınav süresini en iyi şekilde değerlendirebilmek adına TOEFL soruları ve çözümleri hakkında bilgi sahibi olur ve stratejiler öğrenir. Ayrıca kurumumuzda yapılan TOEFL denemeleri sayesinde bu stratejileri pekiştirme ve sınavlarda kullanarak puanındaki artışı gözlemleme şansı bulur.
Toefl Sınavı Kursları ders vardiyaları Hafta içi akşam, Hafta sonu sabah ve Hafta sonu öğlen’den oluşmaktadır. Haftada 2 veya 4 gün üzerinden yapılan programlarımızda, Bir günde 4 ders saati verilmekte olup, Genellikle her ayın ilk haftası gruplarımız açılmaktadır. Öğrencilerimizi başarılı bir sonuca ulaştırmak için Genel Toplamda 100-120 saatlik Toefl programları uygulamaktayız.
TOEFL özel ders programlarımızda Yoğunlaştırılmış gruplarımızda her gün 4 ders saatinden sınava kalan süre göz önünde bulundurularak haftada 3-5 güne kadar çıkabilmektedir. Özellikle son zamanlarda TOEFL sınav içeriği gereği en fazla talep alan ve bizlerinde size gönül rahatlığıyla önereceği en güçlü tavsiye TOEFL özel ders programlarından istifade etmenizdir.

Ücretsiz Telafi Dersleri ve Yayın Seti Hakkında?
Sınava Özel Program ve Güncel Yayınlar!

Ankara şubelerimizde Toefl Kursu devam ederken, Öğrencilerimiz gerek duydukça haftanın belli günlerinde ve saatlerinde birebir telafi dersi alma şansına sahiptirler. Ayrıca TOEFL eğitiminde ücretsiz olarak faydalanabileceğiniz Online Eğitim, Konuşma Sınıfı aktiviteleriyle başarınızı arttıracaksınız.
Perfect English Toefl Eğitim seti öğrencilerimize kurumumuz tarafından ücretsiz olarak verilmektedir. Bu vesileyle herhangi bir ek bir materyale gerek kalmayacaktır.

En Yüksek Ders Saati Garantisi!
Bu Programla Başarı Kesin!

Genel Toplamda 120 saatlik Toefl kursları eğitim programı sağlayan tek kurum olduğumuz için ve 2009 yılından bugüne dek yaklaşık 320 dönemde, 3000’e yakın öğrencimize alanında oldukça deneyimli akademik kadrosuyla TOEFL eğitimi verdiğimiz için bizi tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

TOEFL Ne Demek?
Nasıl Bir Sınavdır!

(Test of English as a Foreign Language, Türkçe: Yabancı Dil Olarak İngilizce Sınavı) Merkezi ABD’de bulunan ETS kuruluşu tarafından düzenlenen TOEFL, anadili İngilizce olmayan kişilerin İngilizce yeterliliğini ölçen ve 165 ülkedeki 4500 yetkili sınav merkezinde yapılan akademik bir sınavdır.

TOEFL’a Kimler Katılabilir ve İngilizce Seviyesi Ne Olmalıdır?
Kariyer Planlarınız İçin En Doğru Sınav!

Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere, yurtdışı ve Türkiye’deki üniversitelerde lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi almak isteyenler bu sınava katılmaktadırlar. Türkiye’deki eğitim dili İngilizce olan üniversitelerin hazırlık sınıfını atlayarak doğrudan lisans eğitimine başlamak isteyenler öğrenciler de TOEFL sonucunu da kullanabilmektedirler.
Bunların dışında, Türkiye’deki bazı kurum ve kuruluşların personel alımı için gerekli gördükleri İngilizce dil seviyesini belgelemek isteyenler veya bazı kurum ve kuruluşlarda çalışıp yabancı dil tazminatı almak isteyenler de TOEFL sınavına katılabilirler. TOEFL sınavında başarı elde edebilmeniz için upper-intermediate seviyesini tamamlamış veya advanced seviyesinde olmanız gerekmektedir.

TOEFL Sınavına Nasıl Başvurulur ve Sınavının İçeriği Nedir?
Detayların Başarınıza Faydası!

TOEFL sınavlarının başvuruları internet üzerinden yapılır. TOEFL sınavını uygulayan kurumlar, sınava ev sahipliği yapmak dışında herhangi bir yetkiye sahip değillerdir. Sınav kayıtları www.ets.org/toefl adresinden yapılabilir. Kayıt işlemlerinin resimli anlatımı için www.toefl.gen.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Reading (Okuma) Bölümü; Bu bölüm 60-100 dakika arasındadır. Bu bölümde süre metin parçalarının özelliğine göre toplamda 60-100 dakika arasında değişebilir. En az 3 en çok 5 okuma parçası verilerek her birine ait 12 – 14 soru sorulur. Bu sorular hem okuduğunu anlamayı hem de kelime bilgisini ölçer.
Listening (Dinleme) Bölümü; Bu bölüm 60-90 dakika arasındadır. Burada iki tip konuşmayı dinleyip dinlenen konularla ilgili soruların cevaplandırılması istenmektedir. Katılımcılardan 4-6 adet konuşmayı dinleyip, her birine ait 6 soruyu cevaplamaları istenir. Bu konuşmalar genellikle bir üniversite hocasının 3-5 dakikalık herhangi bir konuda anlattığı dersten alınmıştır. Diğer bir soru tipinde de katılımcıların 2 ile 3 adet karşılıklı konuşmayı dinleyerek her birine ait sorulan 5 soruyu yanıtlamaları gerekmektedir. Dinleme yapılırken not alınabilir.
Speaking (Konuşma) Bölümü; Bu bölüm 20 dakikadır. Bu bölümde katılımcılar, her biri 45-60 saniye süren toplam 6 konuşma yapmak zorundadır. Konuşmalar karşılıklı sohbet şeklinde değil, sorulan soruya verilen yanıtın 45 ila 60 saniye sürede bilgisayar tarafından kaydedilip, daha sonra değerlendirilmesi şeklindedir. Katılımcılar bütün bu etkinlikler boyunca diledikleri kadar not alıp, konuşmalarında kullanabilirler. Birinci bölümde; katılımcılardan bağımsız bir konu hakkında 15 saniyelik düşünme payından sonra 45 saniyelik bir konuşma yapmaları beklenir. Bu tipte toplam 2 soru sorulur.
İkinci bölümde; katılımcılar önce 75-100 kelimelik bir okuma parçasını okuyup sonra 60-80 saniyelik aynı konuda bir konuşmayı dinlerler. 30 saniyelik bir düşünme payından sonra, adaylar 60 saniyelik bir konuşma yapmak zorundadırlar. Bu tipte toplam 2 soru sorulur. Üçüncü bölümde; katılımcılardan herhangi bir konudaki bir konuşmayı dinleyip not almaları istenir. Sonrasında sorulan soruya 20 saniyelik düşünme payının ardından 60 saniyelik bir konuşma yapması istenir. Bu tipte de toplam 2 soru vardır.
Writing (Yazma) Bölümü; Bu bölüm 50 dakikadır. Burada katılımcılardan iki adet kompozisyon yazmaları istenmektedir. Birinci bölümde; katılımcılardan 300 kelimelik bir okuma parçasını 3 dakikalık sürede okuyup not almaları istenir. Daha sonra okuma parçasıyla ilgili bir konuda 2 dakikalık bir konuşma dinletilir ve katılımcılar istedikleri takdirde not alabilirler.
Son olarak da katılımcılardan, okuyup dinledikleri konuda ortalama 200 kelimelik bir kompozisyon yazmaları istenir. Bu görev için verilen süre 20 dakikadır. Bu esnada okuma parçası ekrandan izlenebilmektedir. İkinci bölümde; katılımcılardan verilen bir konuda en az 300 kelimelik bir kompozisyon yazmaları istenir. Verilen süre 30 dakikadır. Katılımcıların her iki kompozisyonu da bilgisayarda yazmaları zorunludur. Ancak istekleri doğrultusunda karalama defteri kullanabilirler.

TOEFL Sınav Süresi Ne Kadardır ve Geçerli Skor Nedir?
Sınava Gireceğiniz En Doğru Zaman!

Bu sınavın süresi yaklaşık 4 saat 30 dakikadır. TOEFL sınavları yıllar içinde farklı şekil ve farklı puanlama formatlarıyla uygulanmıştır. Bu sınavların sonuçlarında ortak bir yeterlilik kararı kabul edilmemesine karşın genel birtakım skor kabulleri olmuştur.
Bu skorlardan en ünlüsü ve günümüzde kabul gören tiplerinden birisi 550 puan skorudur. Bu skor TOEFL PBT sonucu olarak değerlendirilir. Bu skorun karşılaştırılmasından yola çıkılarak TOEFL IBT’de ortalama skor 79 puan olarak kabul görmektedir. Sınav sonucu 2 yıl süreyle geçerlidir.


Aldığımız Ödüller


Öğrenci Yorumları


Bizi Tercih Eden Kurumlar

superbetin

WhatsApp Destek