Abant İzzet Baysal Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları | perfectenglish.com.tr

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları

Daha Kariyerli Bir Gelecek İçin

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları


Abant İzzet Baysal Üniversitesi Hazırlık Atlama ve Hazırlık Destek Kursları Hakkında?
Profesyonel Eğitmenler, Akademik Program!

Her biri alanında uzman Üniversite Hazırlık Atlama ve Üniversite Hazırlık Destek programlarında tanınan ve yayınları olan üniversitelerin hazırlık birimlerinde çalışan akademisyenler Abant İzzet Baysal Üniversitesi hazırlık atlama sınavını gelin beraber atlayalım.
2002’den günümüze kadar Abant İzzet Baysal Üniversitesi hazırlık atlama kursları üzerine uzmanlaşmış öğretmenlerimizle , çıkmış sınav arşivlerimizle, sadece Abant İzzet Baysal hazırlık öğrencilerine özel açılan gruplarımızla, hazırlık atlama üzerine basılan güncel yayınlarımızla gelin birlikte başaralım.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları

Hazırlık Atlama Nedir?
Nasıl Bir Sınavdır!

Hazırlık atlama sınavları, öğrencilerin İngilizce becerilerini ölçerek, geçer puan alan öğrencilerin hazırlık sınıfı okumadan üniversite eğitimlerine başlamalarını sağlamak için yapılan sınavlardır. Hazırlık atlama sınavında muafiyet elde etmenizi amaçlayan kurumumuz, bu alanda birbirinden donanımlı, modern eğitim yöntemlerini kullanarak sunduğu hazırlık programı ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi Hazırlık Atlama sınavı sistemine hakim eğitim kadrosu ile sizleri hazırlık atlama sınavına hazırlıyoruz.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu Sınavı İçeriği Nasıldır?
Kariyer Planlarınız İçin En Doğru Sınav!

Bolu’da bulunan Abant İzzet Baysal Üniversitesi, her yıl pek çok ilden öğrenciyi bünyesine katmaktadır. Üniversite öğrencileri bir yıllık bir hazırlık, yabancı dil eğitimine tabi tutmaktadır. Bu hazırlık döneminde kişilere İngilizce ve bir de öğrencinin isteğine göre farklı bir dil seçeneği sunulmaktadır. Bu hazırlık dönemi ise kişilere üniversite kayıt sırasında sunulan muafiyet seçeneği ile kaldırılabilmektedir. Bunun için öğrencilerin muafiyet sınavına girerek üniversitenin belirlediği sınır puanı geçmesi gerekmektedir. Sınav reading (okuma), listening(dinleme) ve writing (yazma) bölümlerinden oluşmaktadır. Kişi ayrı ayrı bu sınavların hepsine girmek zorundadır ve sınav ortalamaları alınarak kişinin sınav puanı belirlenmektedir. Sınav ders kayıtları başlamadan 10 gün öncesinden yapılmaktadır ve öğrenciler başvurularını üniversitenin sitesinden duyurular bölümüne giriş yaparak, Abant İzzet Baysal Üniversitesi hazırlık atlama açıklaması ile yapabilirler ve gerekli tüm bilgileri buradan öğrenebilirler.
Öğrenciler hazırlık dönemini geçebilmek için uygulanan muafiyet sınavından 60 üzeri not almak zorundadırlar. Bu puanın altında kalan öğrenciler bir yıllık hazırlık dil eğitimine katılmak zorundadırlar. Sınav puanlaması kişinin girdiği 3 aşamanın da ortalaması alınarak hesaplanacaktır. Bu muafiyet sınavı sadece üniversiteyi yeni kazanmış kişiler için değil daha önce hazırlık sınavlarını geçememiş olan kişiler için de uygulanmaktadır. Aynı puan uygulaması bu öğrenciler için de geçerli olup, kişiler mezun olana kadar muafiyet sınavına girmekte serbesttirler. Abant İzzet Baysal Üniversitesi hazırlık atlama programı için kurslarımızdan yararlanabilirsiniz ve dil seviyenizi yükselterek muafiyet sınavında başarılı olabilirsiniz.


Aldığımız Ödüller


Öğrenci Yorumları


Bizi Tercih Eden Kurumlar

İletişim Formu
Gönder