Ankara Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları | perfectenglish.com.tr

Ankara Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları

Daha Kariyerli Bir Gelecek İçin

Ankara Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları


Ankara Üniversitesi Hazırlık Atlama ve Hazırlık Destek Kursları Hakkında
Profesyonel Eğitmenler, Akademik Program!

Her biri alanında uzman Üniversite Hazırlık Atlama ve Üniversite Hazırlık Destek programlarında tanınan ve yayınları olan üniversitelerin hazırlık birimlerinde çalışan akademisyenler aracılığıyla Ankara Üniversitesi hazırlık atlama sınavını gelin beraber atlayalım.
2002’den günümüze kadar Ankara Üniversitesi hazırlık atlama kursları üzerine uzmanlaşmış öğretmenlerimizle, çıkmış sınav arşivlerimizle, sadece Ankara üniversitesi hazırlık öğrencilerine özel açılan gruplarımızla,hazırlık atlama üzerine basılan güncel yayınlarımızla gelin birlikte başaralım.

Ankara Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları

Hazırlık Atlama Nedir?
Nasıl Bir Sınavdır?

Hazırlık atlama sınavları, öğrencilerin İngilizce becerilerini ölçerek, geçer puan alan öğrencilerin hazırlık sınıfı okumadan üniversite eğitimlerine başlamalarını sağlamak için yapılan sınavlardır. Hazırlık atlama sınavında muafiyet elde etmenizi amaçlayan kurumumuz, bu alanda birbirinden donanımlı, modern eğitim yöntemlerini kullanarak sunduğu hazırlık programı ve Ankara Üniversitesi Hazırlık Atlama sınavı sistemine hakim eğitim kadrosu ile sizleri hazırlık atlama sınavına hazırlıyoruz.

Ankara Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu Sınavı İçeriği Nasıldır?
Kariyer Planlarınız İçin En Doğru Sınav!

Ankara Üniversitesi’nde Eğitim öğretim yılı başında, Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından yeni kayıt yaptıran tüm öğrencilere Düzey Belirleme Sınavı yapılır. Bu sınavdan, %30 İngilizce ile öğretim yapılan programlar için 100 tam puan üzerinden en az 60, öğretim dili tamamen İngilizce olan programlar için ise 100 tam puan üzerinden en az 70 alan öğrenciler fakülte/yüksekokullarındaki programlarına devam edebilirler.
Düzey Belirleme Sınavı iki aşamadan oluşmaktadır: 1. Aşama çoktan seçmeli soruların yer aldığı aşamadır. Bu sınavda dil düzeyleri Orta ve orta-üstü olarak belirlenen öğrenciler ikinci aşama sınavına alınırlar. Bu sınavdan % 30 yabancı dille öğretim yapılan lisans programlarına kayıtlı öğrencilerimizden 100 üzerinden en az 60 ve tamamen yabancı dille öğretim yapılan lisans programlarına kayıtlı öğrencilerimizden 100 üzerinden en az 70 puan alanlar Hazırlık eğitiminden muaf olurlar.
Eğitim kurumumuzun Ankara Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu bünyesinde bu sınava hazırlanabilir ve böylece doğrudan lisans eğitiminize başlayabilirsiniz.


Aldığımız Ödüller


Öğrenci Yorumları


Bizi Tercih Eden Kurumlar

İletişim Formu
Gönder