Bilkent Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları | perfectenglish.com.tr

Bilkent Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları

Daha Kariyerli Bir Gelecek İçin

Bilkent Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları


Bilkent Üniversitesi Hazırlık Atlama ve Hazırlık Destek Kursları Hakkında
Profesyonel Eğitmenler, Akademik Program!

Her biri alanında uzman Üniversite Hazırlık Atlama ve Üniversite Hazırlık Destek programlarında tanınan ve yayınları olan üniversitelerin hazırlık birimlerinde çalışan akademisyenler aracılığıyla Bilkent Üniversitesi hazırlık atlama sınavını gelin beraber atlayalım.
2002’den günümüze kadar Bilkent Üniversitesi hazırlık atlama kursları üzerine uzmanlaşmış öğretmenlerimizle, çıkmış sınav arşivlerimizle, sadece Bilkent üniversitesi hazırlık öğrencilerine özel açılan gruplarımızla, hazırlık atlama üzerine basılan güncel yayınlarımızla gelin birlikte başaralım.

Bilkent Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları

Hazırlık Atlama Nedir?
Nasıl Bir Sınavdır?

Hazırlık atlama sınavları, öğrencilerin İngilizce becerilerini ölçerek, geçer puan alan öğrencilerin hazırlık sınıfı okumadan üniversite eğitimlerine başlamalarını sağlamak için yapılan sınavlardır. Hazırlık atlama sınavında muafiyet elde etmenizi amaçlayan kurumumuz, bu alanda birbirinden donanımlı, modern eğitim yöntemlerini kullanarak sunduğu hazırlık programı ve Bilkent Üniversitesi Hazırlık Atlama sınavı sistemine hakim eğitim kadrosu ile sizleri hazırlık atlama sınavına hazırlıyoruz.

Bilkent Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu Sınavı İçeriği Nasıldır?
Kariyer Planlarınız İçin En Doğru Sınav!

Sınav, Bilkent Üniversitesi tarafından düzenlenir ve bu sınav bir İngilizce yeterlilik sınavıdır. Bu sınavda başarılı olabilmek için iyi bir kurs dönemi geçirmek esastır.
Hazırlık atlama sınavı iki aşamadan meydana gelmekle birlikte, ikinci aşamaya katılım için ilk aşama sınavının başarılı bir şekilde geçilmiş olması gerekmektedir. Başarılı olunmaması durumunda ise alınan puan üzerinden yapılan hesaplamaya göre kura devam edilmektedir. İlk aşama sınavına herkes katılabilirken toplamda 200 soru mevcuttur. Çoktan seçmeli olan 200 sorulu sınavda 4 yanlış 1 doğruyu götürmektedir. İlk aşama sınavında temel olarak kişilerin kelime ve dilbilgisi ölçülmekle birlikte başarı kriteri %60’dır.
Yıl içinde üç kez düzenlenen Bilkent Üniversitesi İngilizce Hazırlık Atlama Sınavı , ilk kez kayıt yaptıran öğrenciler, hazırlık sınıfında farklı kurlarda devam etmekte olan öğrenciler ve herhangi bir sebepten dolayı hazırlık okuluyla ilişiğini kesmiş kişiler için uygundur. Ocak-Haziran ve Eylül aylarında yapılmakla birlikte öğrenci statüsündeki kişiler üç farklı dönemde de sınava girmeye hak sahibidirler. Ancak Bilkent hazırlık okulu ile ilişiği bulunmayan öğrencilerin Ocak ayında düzenlenmekte olan sınava giriş hakkı bulunmamaktadır.
İki aşamalı olan Bilkent Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı olarak da bilinen Bilkent Pae Sınavı farklı ölçüm kriterlerine sahiptir. İlk aşama sınavında toplamda 200 soru bulunmakla birlikte %60 başarı sağlanması halinde ikinci sınava giriş hakkı elde edilmektedir. Bunun için kelime bilgisinin üst düzey olmasıyla birlikte dil bilgisi kurallarının da bilinmesi gereklidir. İkinci sınavda ise 65 tanesi çoktan seçmeli olmakla birlikte 150 soru bulunurken Listening, Writing, Use of English, Speaking, Reading bölümleri yer almaktadır.
Bilkent Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu fiyatları değişkenlik içermekle birlikte seviye ölçeğinde de farklılıklar yaşanmaktadır. Bununla birlikte disiplinli bir çalışmayla birlikte kurs süreleri de kur seviyelerine göre farklılık göstermektedir.


Aldığımız Ödüller


Öğrenci Yorumları


Bizi Tercih Eden Kurumlar

İletişim Formu
Gönder