Boğaziçi Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları | perfectenglish.com.tr

Boğaziçi Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları

Daha Kariyerli Bir Gelecek İçin

Boğaziçi Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları


Boğaziçi Üniversitesi Hazırlık Atlama ve Hazırlık Destek Kursları Hakkında
Profesyonel Eğitmenler, Akademik Program!

Her biri alanında uzman Üniversite Hazırlık Atlama ve Üniversite Hazırlık Destek programlarında tanınan ve yayınları olan üniversitelerin hazırlık birimlerinde çalışan akademisyenler aracılığıyla Boğaziçi Üniversitesi hazırlık atlama sınavını gelin beraber atlayalım.
2002’den günümüze kadar Boğaziçi Üniversitesi hazırlık atlama kursları üzerine uzmanlaşmış öğretmenlerimizle , çıkmış sınav arşivlerimizle,sadece Boğaziçi hazırlık öğrencilerine özel açılan gruplarımızla,hazırlık atlama üzerine basılan güncel yayınlarımızla gelin birlikte başaralım.

Boğaziçi Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları

Hazırlık Atlama Nedir?
Nasıl Bir Sınavdır?

Hazırlık atlama sınavları, öğrencilerin İngilizce becerilerini ölçerek, geçer puan alan öğrencilerin hazırlık sınıfı okumadan üniversite eğitimlerine başlamalarını sağlamak için yapılan sınavlardır. Hazırlık atlama sınavında muafiyet elde etmenizi amaçlayan kurumumuz, bu alanda birbirinden donanımlı, modern eğitim yöntemlerini kullanarak sunduğu hazırlık programı ve Boğaziçi Üniversitesi Hazırlık Atlama sınavı sistemine hakim eğitim kadrosu ile sizleri hazırlık atlama sınavına hazırlıyoruz.

Boğaziçi Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu Sınavı İçeriği Nasıldır?
Kariyer Planlarınız İçin En Doğru Sınav!

Boğaziçi Üniversitesi’nde, Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavı ile öğrencilerin yabancı dil düzeyleri tespit edilir. Bu sınav, Eylül, Ocak, Haziran ve Ağustos olmak üzere senede 4 kez yapılır. Sınav yazma, okuma ve dinleme bölümlerinden oluşur. Toplam 3,5 saat sürer. Sınav başarı en az %60 olmalıdır. Kurumumuz yazma, okuma ve dinleme bölümleri için ayrı ayrı ders içerikleri belirlemiştir.
Eylül sınavını geçen öğrenciler, bölüm derslerine, başarısız olanlar ise Hazırlık Birimindeki İngilizce derslerine başlarlar.
Sınava giriş koşulu olarak belirlenmiş not ortalamasına sahip olan Orta-Öncesi, Orta ve İleri düzey öğrencileri Ocak ayında yapılan BÜYES/BUEPT Sınavı’na girerek geçer puanı alırlarsa hazırlık eğitimlerini bir dönemde tamamlayarak bölüme başlayabilirler. Gereken not ortalaması orta öncesi düzey için 85, orta düzey için 80, ileri düzey için ise 60 olarak belirlenmiştir.
Kurumumuz, Boğaziçi Üniversitesi hazırlık atlama sınavı müfredat içeriğine hakim bir çalışma programı ve alanında uzman eğitim kadrosu ile sizleri Boğaziçi Üniversitesi hazırlık atlama sınavına en iyi şekilde hazırlar.


Aldığımız Ödüller


Öğrenci Yorumları


Bizi Tercih Eden Kurumlar

İletişim Formu
Gönder