Çankaya Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları | perfectenglish.com.tr

Çankaya Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları

Daha Kariyerli Bir Gelecek İçin

Çankaya Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları


Çankaya Üniversitesi Hazırlık Atlama ve Hazırlık Destek Kursları Hakkında?
Profesyonel Eğitmenler, Akademik Program!

Her biri alanında uzman Üniversite Hazırlık Atlama ve Üniversite Hazırlık Destek programlarında tanınan ve yayınları olan üniversitelerin hazırlık birimlerinde çalışan akademisyenler aracılığıyla Çankaya Üniversitesi hazırlık atlama sınavını gelin beraber atlayalım.
2002’den günümüze kadar Çankaya Üniversitesi hazırlık atlama kursları üzerine uzmanlaşmış öğretmenlerimizle , çıkmış sınav arşivlerimizle,sadece Çankaya hazırlık öğrencilerine özel açılan gruplarımızla, hazırlık atlama üzerine basılan güncel yayınlarımızla gelin birlikte başaralım.

Çankaya Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları

Hazırlık Atlama Nedir?
Nasıl Bir Sınavdır!

Hazırlık atlama sınavları, öğrencilerin İngilizce becerilerini ölçerek, geçer puan alan öğrencilerin hazırlık sınıfı okumadan üniversite eğitimlerine başlamalarını sağlamak için yapılan sınavlardır. Hazırlık atlama sınavında muafiyet elde etmenizi amaçlayan kurumumuz, bu alanda birbirinden donanımlı, modern eğitim yöntemlerini kullanarak sunduğu hazırlık programı ve Çankaya Üniversitesi Hazırlık Atlama sınavı sistemine hakim eğitim kadrosu ile sizleri hazırlık atlama sınavına hazırlıyoruz.

Çankaya Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu Sınavı İçeriği Nasıldır?
Kariyer Planlarınız İçin En Doğru Sınav!

Çankaya Üniversitesi’nde hazırlık birimi derslerinden muaf olmak isteyen öğrenciler için Çankaya Üniversitesi Hazırlık Birimi tarafından her yıl Eylül ayında İngilizce Yeterlik ve Düzey Belirleme Sınavı yapılmaktadır. Bu sınava girmeyen öğrenciler hazırlık birimi sınıflarında başlangıç kuruna yerleştirilirler.
Hazırlık birimi derslerinden muaf olabilmek için İngilizce yeterlik ve düzey belirleme sınavında 100 üzerinden en az 60 (İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü ile Mütercim Tercümanlık Bölümü için en az 70) puan almak gerekir. Bu sınavda başarılı olan öğrenciler, kayıtlı oldukları fakülte programlarına devam etme hakkına sahip olurlar.Çankaya Üniversitesi hazırlık atlama sınavı 25 puanlık listening (dinleme), 35 puanlık reading (okuma, okuduğunu anlama) ve 20 puanlık writing (yazma) bölümlerinden oluşmaktadır.
Merkezimizde Çankaya Üniversitesi’nin ölçtüğü dinleme, okuduğunu anlama ve yazma becerileri üzerinde ağırlık verilmekte ve öğrenciler sınava bu doğrultuda hazırlanmaktadır. Her öğrencinin sahip olduğu dil becerileri ve bu becerilerdeki seviyeleri farklı olduğu için, öğrencilere yeterliliklerine göre özel olarak dersler de verilerek, öğrenciler hazırlık atlama sınavına en iyi şekilde hazırlanmaktadır.


Aldığımız Ödüller


Öğrenci Yorumları


Bizi Tercih Eden Kurumlar

İletişim Formu
Gönder