Çukurova Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları | perfectenglish.com.tr

Çukurova Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları

Daha Kariyerli Bir Gelecek İçin

Çukurova Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları


Çukurova Üniversitesi Hazırlık Atlama ve Hazırlık Destek Kursları Hakkında
Profesyonel Eğitmenler, Akademik Program!

er biri alanında uzman Üniversite Hazırlık Atlama ve Üniversite Hazırlık Destek programlarında tanınan ve yayınları olan üniversitelerin hazırlık birimlerinde çalışan akademisyenler Çukurova hazırlık atlama sınavını gelin beraber atlayalım.
2002’den günümüze kadar Çukurova Üniversitesi hazırlık atlama kursları üzerine uzmanlaşmış öğretmenlerimizle , çıkmış sınav arşivlerimizle, sadece Çukurova hazırlık öğrencilerine özel açılan gruplarımızla, hazırlık atlama üzerine basılan güncel yayınlarımızla gelin birlikte başaralım.

Çukurova Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları

Hazırlık Atlama Nedir?
Nasıl Bir Sınavdır?

Hazırlık atlama sınavları, öğrencilerin İngilizce becerilerini ölçerek, geçer puan alan öğrencilerin hazırlık sınıfı okumadan üniversite eğitimlerine başlamalarını sağlamak için yapılan sınavlardır. Hazırlık atlama sınavında muafiyet elde etmenizi amaçlayan kurumumuz, bu alanda birbirinden donanımlı, modern eğitim yöntemlerini kullanarak sunduğu hazırlık programı ve Çukurova Üniversitesi Hazırlık Atlama sınavı sistemine hakim eğitim kadrosu ile sizleri hazırlık atlama sınavına hazırlıyoruz.

Çukurova Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu Sınavı İçeriği Nasıldır?
Kariyer Planlarınız İçin En Doğru Sınav!

Öğrencilik hayatı boyunca çeşitli sınavlarla karşı karşıya kalan öğrenciler, üniversite eğitimine başladıkları zaman hazırlık atlama sınavında başarılı olmak için çaba sarf etmek durumunda kalıyorlar. Çoğunlukla birkaç aşamadan oluşan ve geçmesi kolay olmayan bu sınavlara hazırlanmak için nitelikli kaynaklar kullanılmalı ve sınavı yapacak olan üniversitenin sınav biçimi detaylı olarak bilinmelidir. Konuşma, dinleme, yazma gibi aşamalar için ise pratik kazanmak zorunludur. Bizler, eğitim kurumumuzda üniversitelerin hazırlık atlama sınavlarına yoğunlaşmış ve bu alanda en iyi hazırlık eğitimini sunmayı hedef haline getirmiş bir ekip olarak bu süreçte sizlerleyiz.Hazırlık atlama kurs programımıza dahil olan üniversitelerden biri Çukurova Üniversitesidir.
Çukurova Üniversitesi’nde Eğitim dili tamamen veya kısmen İngilizce olan bölümlere başlayacak olan öğrencilerin, hazırlık sınıfından muaf tutulabilmeleri için Yabancı Dil Yeterlilik sınavına girmeleri gerekir. Bu sınav her yıl dönem başında, bahar dönemi sonunda ve güz dönemi sonunda olmak üzere yılda üç kez yapılır. Öğrencilerin yeterlilik sınavına girebilmeleri için öncelikle Seviye Tespit sınavına girmeleri gerekir. Seviye Tespit sınavından başarılı olabilmek için öğrencilerin 100 puan üzerinden en az 50 puan almaları şarttır. Yeterlilik sınavından 60 alan öğrenciler hazırlık programından muaf olurlar.Yeterlilik sınavı okuma, dinleme, dil bilgisi ve yazma bölümlerinden oluşur. Merkezimizde, ders programı ve içerikleri önceki yeterlilik sınavı örnekleri baz alınarak hazırlanmıştır.


Aldığımız Ödüller


Öğrenci Yorumları


Bizi Tercih Eden Kurumlar

İletişim Formu
Gönder