Ege Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları | perfectenglish.com.tr

Ege Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları

Daha Kariyerli Bir Gelecek İçin

Ege Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları


Ege Üniversitesi Hazırlık Atlama ve Hazırlık Destek Kursları Hakkında
Profesyonel Eğitmenler, Akademik Program!

Her biri alanında uzman Üniversite Hazırlık Atlama ve Üniversite Hazırlık Destek programlarında tanınan ve yayınları olan üniversitelerin hazırlık birimlerinde çalışan akademisyenler Ege Üniversitesi hazırlık atlama sınavını gelin beraber atlayalım.

2002’den günümüze kadar Ege Üniversitesi hazırlık atlama kursları üzerine uzmanlaşmış öğretmenlerimizle , çıkmış sınav arşivlerimizle, sadece Ege hazırlık öğrencilerine özel açılan gruplarımızla, hazırlık atlama üzerine basılan güncel yayınlarımızla gelin birlikte başaralım.

Ege Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları

Hazırlık Atlama Nedir?
Nasıl Bir Sınavdır!

Hazırlık atlama sınavları, öğrencilerin İngilizce becerilerini ölçerek, geçer puan alan öğrencilerin hazırlık sınıfı okumadan üniversite eğitimlerine başlamalarını sağlamak için yapılan sınavlardır. Hazırlık atlama sınavında muafiyet elde etmenizi amaçlayan kurumumuz, bu alanda birbirinden donanımlı, modern eğitim yöntemlerini kullanarak sunduğu hazırlık programı ve Ege Üniversitesi Hazırlık Atlama sınavı sistemine hakim eğitim kadrosu ile sizleri hazırlık atlama sınavına hazırlıyoruz.

Ege Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu Sınavı İçeriği Nasıldır?
Kariyer Planlarınız İçin En Doğru Sınav!

Ege Üniversitesi, öğrencilere İngilizce eğitim veren bir okuldur ve kişilerin alt yapısı oluşması için ilk yıl hazırlık eğitimi verilerek öğrenciler İngilizce eğitime hazırlanmaktadır. Bu hazırlık eğitimi başlangıç seviyesinde olup bir de öğrencilere ek bir dil daha seçme şansı verilmektedir. Ege Üniversitesi hazırlık atlama için bir de muafiyet sınavı yapılmaktadır. Bu sınav ile kişiler bir yıllık eğitimden muaf tutulmaktadırlar. Hazırlık muafiyet sınavında üniversite bir taban puanı belirlemiştir ve kişiler bu taban puanının altında kalırlarsa bir yıllık dil eğitimini görmek zorundadırlar.
Hazırlık muafiyet sınavı dört ana başlıktan oluşmaktadır. İlk sınav dil bilgisi olup yazılı bir sınavdır. Bu sınavı geçen kişiler dinleme sınavına tabi tutularak kelimeleri anlama kapasitelerine bakılmaktadır. Daha sonra yazma ve okuma sınavları ile kişilerin dil yeterliliği ölçülmüş olunur. Bu dört sınavın ortalaması alınarak kişilerin taban puanını geçip geçilmediğine bakılır. Bu puanı aşan kişiler hazırlık eğitiminden muaf tutulur. Ege Üniversitesi hazırlık atlama sınavına daha önce muafiyet sınavını geçememiş olan hazırlık okuyan kişiler de girebilmektedirler. Bu sınava kişiler okul bitiş tarihine kadar her yıl dönem başında ve dönem sonunda girebilirler. Muafiyet sınavı için ayrıca hızlandırılmış kurslar da verilmektedir. Bu kurslar ile kısa sürede başlangıç seviyesinde İngilizce öğrenerek muafiyet sınavında başarı elde edebilirsiniz. Bu kurslar kişileri sadece muafiyet sınavı için hazırlamakta ve buna uygun olarak dil eğitimi vermektedir.


Aldığımız Ödüller


Öğrenci Yorumları


Bizi Tercih Eden Kurumlar

İletişim Formu
Gönder