Hacettepe Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları | perfectenglish.com.tr

Hacettepe Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları

Daha Kariyerli Bir Gelecek İçin

Hacettepe Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları


Hacettepe Üniversitesi Hazırlık Atlama ve Hazırlık Destek Kursları Hakkında
Profesyonel Eğitmenler, Akademik Program!

Her biri alanında uzman Üniversite Hazırlık Atlama ve Üniversite Hazırlık Destek programlarında tanınan ve yayınları olan üniversitelerin hazırlık birimlerinde çalışan akademisyenler aracılığıyla Hacettepe Üniversitesi hazırlık atlama sınavını gelin beraber atlayalım.
2002’den günümüze kadar Hacettepe Üniversitesi hazırlık atlama kursları üzerine uzmanlaşmış öğretmenlerimizle , çıkmış sınav arşivlerimizle,sadece Hacettepe hazırlık öğrencilerine özel açılan gruplarımızla,hazırlık atlama üzerine basılan güncel yayınlarımızla gelin birlikte başaralım.

Hacettepe Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları

Hazırlık Atlama Nedir?
Nasıl Bir Sınavdır?

Hazırlık atlama sınavları, öğrencilerin İngilizce becerilerini ölçerek, geçer puan alan öğrencilerin hazırlık sınıfı okumadan üniversite eğitimlerine başlamalarını sağlamak için yapılan sınavlardır. Hazırlık atlama sınavında muafiyet elde etmenizi amaçlayan kurumumuz, bu alanda birbirinden donanımlı, modern eğitim yöntemlerini kullanarak sunduğu hazırlık programı ve Hacettepe Üniversitesi Hazırlık Atlama sınavı sistemine hakim eğitim kadrosu ile sizleri hazırlık atlama sınavına hazırlıyoruz.

Hacettepe Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu Sınavı İçeriği Nasıldır?
Kariyer Planlarınız İçin En Doğru Sınav!

Hacettepe Üniversitesi’nde her Eylül ayında İngilizce hazırlık birimi düzey belirleme ve muafiyet sınavı uygulanmaktadır. Bu sınavlar, Dikey Geçiş Sınavı ile gelen öğrenciler için ise her yıl Ekim- Kasım ayları arasında yapılmaktadır.İngilizce hazırlık birimi muafiyet sınavına, İngilizce düzey belirleme sınavında başarılı olan öğrenciler kabul edilmektedir.Öğrencilerin hazırlık aşamasını atlayabilmeleri için 100 puan üzerinden 65 almaları gerekir. Merkezimizde Hacettepe Üniversitesi Hazırlık Muafiyet Kursu kapsamında Hacettepe Üniversitesi YDKO’nun kullandığı eğitim kaynakları ve ders programı dikkate alınarak eğitim verilmektedir.
Birinci aşama olan İngilizce düzey belirleme sınav süresi 210 dakikadır.
Bu sınav, zorunlu hazırlık eğitimi bulunan bölüm öğrencilerine (İng. 150) ve isteğe bağlı hazırlık eğitimi alacak öğrencilere (İng. 140) yöneliktir.“Bilim dili veya meslek olarak yabancı dil” bölümleri öğrencileri (İng. 160) bu sınava girmeyecektir.Bu sınavda başarılı olan öğrenciler ikinci aşama olan İngilizce Muafiyet Sınavına katılabilirler.
İngilizce Hazırlık Muafiyet Sınavı yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamadan oluşur.İng. 160 öğrencileri için yazılı sınav süresi 240 dakika, İng. 140 öğrencileri için 210 dakikadır.Sözlü aşama ertesi gün gerçekleştirilir ve toplamda 8 saatlik sürede tamamlanır.Kurs programımızda konuşma, yazma, dinleme bölümleri uzman eğitmenler tarafından Hacettepe Üniversitesi hazırlık atlama sınavına yönelik hazırlanmaktadır.


Aldığımız Ödüller


Öğrenci Yorumları


Bizi Tercih Eden Kurumlar

İletişim Formu
Gönder