İzmir Yaşar Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları | perfectenglish.com.tr

İzmir Yaşar Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları

Daha Kariyerli Bir Gelecek İçin

İzmir Yaşar Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları


İzmir Yaşar Üniversitesi Hazırlık Atlama ve Hazırlık Destek Kursları Hakkında
Profesyonel Eğitmenler, Akademik Program!

Her biri alanında uzman Üniversite Hazırlık Atlama ve Üniversite Hazırlık Destek programlarında tanınan ve yayınları olan üniversitelerin hazırlık birimlerinde çalışan akademisyenler aracılığıyla Yaşar Üniversitesi hazırlık atlama sınavını gelin beraber atlayalım.
2002’den günümüze kadar Yaşar Üniversitesi hazırlık atlama kursları üzerine uzmanlaşmış öğretmenlerimizle, çıkmış sınav arşivlerimizle, sadece Yaşar hazırlık öğrencilerine özel açılan gruplarımızla, hazırlık atlama üzerine basılan güncel yayınlarımızla gelin birlikte başaralım.

izmir-yasar-universitesi-hazirlik-atlama-kurslari

Hazırlık Atlama Nedir?
Nasıl Bir Sınavdır?

Hazırlık atlama sınavları, öğrencilerin İngilizce becerilerini ölçerek, geçer puan alan öğrencilerin hazırlık sınıfı okumadan üniversite eğitimlerine başlamalarını sağlamak için yapılan sınavlardır. Hazırlık atlama sınavında muafiyet elde etmenizi amaçlayan kurumumuz, bu alanda birbirinden donanımlı, modern eğitim yöntemlerini kullanarak sunduğu hazırlık programı ve Yaşar Üniversitesi Hazırlık Atlama sınavı sistemine hâkim eğitim kadrosu ile sizleri hazırlık atlama sınavına hazırlıyoruz.

İzmir Yaşar Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu Sınavı İçeriği Nasıldır?
Kariyer Planlarınız İçin En Doğru Sınav!

Yaşar Üniversitesi, anadili İngilizce olmayan öğrencilerine nitelikli İngilizce dil eğitimi sunmaktadır.  Birçok bölümünde eğitim dili %100 İngilizce olup,  karma eğitim veren bölümlerde de derslerin %30’u İngilizcedir. Yaşar Üniversitesi’nde öğrencilerin İngilizce becerilerini ölçmek için uygulanan İngilizce yeterlilik sınavı  (FLAT) ile belirlenir. FLAT sınavından yeterli puanı alan öğrenci, kendi bölümünden eğitimine devam eder. FLAT sınavından başarısız olan öğrenciler ise, aldıkları puanlara göre düzey belirleme sınavına girerek sınıflara yerleştirilirler.  Yaşar Üniversitesi; hazırlık eğitimi, dinleme, okuma, yazma, dil kullanımı ve konuşma bölümlerinden oluşur. Hazırlık sınıfını iki şekilde geçebilirsiniz: ilk olarak kur ortalamasıyla Hazırlık Sınıfını geçmeye hak kazanabilirsiniz. Böylece öğrencilerin FLAT sınavına girmeleri gerekmemektedir. Ancak bu öğrencilerin ilgili son düzeyi başarı ile bitirmiş olması gerekir. Diğer seçenekte nihai not, öğrencinin kur ortalamalarının %60’ı ve FLAT sınavının %40’ı alınarak hesaplanır. Sınavın yapısı öğrencinin o bölüm ile ilgili olan bilgi ve performansını ölçer. Puanlama, dinleme, okuma ve dil kullanımı optik okuyucu tarafından notlandırılır. Yazma ve konuşma bölümleri, okutmanlar tarafından önceden belirlenmiş ölçütlere göre değerlendirilir. Yazılı sınav 180 dakika sürmektedir ve Listening (Dinleme), Use of English & Vocabulary (İngilizce Kullanımı ve Kelime Bilgisi), Reading (Okuma Anlama) ve Writing (Yazılı Anlatım) olmak üzere dört bölümden oluşmaktadır. FLAT; bir akademik dönem boyunca yılın başında, ortasında, sonunda ve ayrıca yaz okuluna kayıtlı öğrenciler için yaz okulu sonunda olmak üzere yılda dört (4) kez uygulanır.

Kurumumuzca düzenlenen Yaşar Üniversitesi hazırlık atlama kursu, doğrudan kendi alanlarında eğitime başlamak isteyen adaylara yeterli puan almalarını sağlayacak sınav tekniği ve pratiğini kazanmalarında yardımcı olmak için hizmet vermektedir.


Aldığımız Ödüller


Öğrenci Yorumları


Bizi Tercih Eden Kurumlar

İletişim Formu
Gönder