İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları | perfectenglish.com.tr

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları

Daha Kariyerli Bir Gelecek İçin

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları


İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) Üniversitesi Hazırlık Atlama ve Hazırlık Destek Kursları Hakkında
Profesyonel Eğitmenler, Akademik Program!

Her biri alanında uzman Üniversite Hazırlık Atlama ve Üniversite (İYTE) Hazırlık Destek programlarında tanınan ve yayınları olan üniversitelerin hazırlık birimlerinde çalışan akademisyenler aracılığıyla İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Üniversitesi hazırlık atlama sınavını gelin beraber atlayalım.
2002’den günümüze kadar İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) Üniversitesi hazırlık atlama kursları üzerine uzmanlaşmış öğretmenlerimizle, çıkmış sınav arşivlerimizle, sadece İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü üniversitesi hazırlık öğrencilerine özel açılan gruplarımızla, hazırlık atlama üzerine basılan güncel yayınlarımızla gelin birlikte başaralım.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Üniversite Hazırlık Atlama Kursları

Hazırlık Atlama Nedir?
Nasıl Bir Sınavdır?

Hazırlık atlama sınavları, öğrencilerin İngilizce becerilerini ölçerek, geçer puan alan öğrencilerin hazırlık sınıfı okumadan üniversite eğitimlerine başlamalarını sağlamak için yapılan sınavlardır. Hazırlık atlama sınavında muafiyet elde etmenizi amaçlayan kurumumuz, bu alanda birbirinden donanımlı, modern eğitim yöntemlerini kullanarak sunduğu hazırlık programı ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ( İYTE ) Hazırlık Atlama sınavı sistemine hâkim eğitim kadrosu ile sizleri hazırlık atlama sınavına hazırlıyoruz.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu Sınavı İçeriği Nasıldır?
Kariyer Planlarınız İçin En Doğru Sınav!

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nün ( İYTE ) eğitim dili İngilizcedir. Lisans ve lisansüstü programlarda öğrenimlerini sürdürecek olan tüm öğrencilerin akademik düzeyde yabancı dil bilgisine sahip olmaları gerekir. Öğretim dilinin İngilizce olması Yabancı Dil Eğitiminin önemini arttırmakta olup eğitim alan öğrenciler için zorlu bir hazırlık dönemi anlamına gelmektedir. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ( İYTE ) hazırlık atlama sınavı kayıt yapıldıktan sonra Yabancı Diller Yüksek Okulunun belirlediği tarihte yapılır. Sınavı geçen öğrenci bölümüne geçerek devam eder, kalan öğrenciler ise seviyelerine göre sınıflara yerleştirilerek hazırlık sınıflarına yerleştirilirler. Hazırlık sınıfından başarıyla mezun olabilmeleri için ise sene sonu başarı puanlarının 60 ve üzeri olması gerekmektedir. Sene sonu başarı puanı, yıl içi başarı puanının %60 ’ı ve yılsonu sınavından (Final Exam) alınan puanın %40’ı toplanarak elde edilir. Ayrıca, öğrenciler bulundukları sınıfın derslerine %85 oranında devam etmekle yükümlüdürler. Devam şartını yerine getirmeyen öğrenciler başarısız sayılırlar ve final sınavına giremezler. Yıl içi başarı ortalaması Vize (Monthly) ortalamasının %60’ı, Kısa Sınav (Quiz) ortalamasının %30’u, sınıf içi başarı puanı (CPG) ortalamasının %10’u toplanarak elde edilir. Yıl içi başarı ortalaması 60 ve üzerinde olan öğrenciler, hazırlık eğitimini başarıyla tamamlayabilmek için yılsonu sınavına (Final) girerler. Bu sınavda puan barajı 50’dir. Sınavdan bu puanı elde edemeyen öğrenciler, elde ettikleri puan sene sonu başarı puanlarını 60’ın üzerine çıkarmaya yetse bile başarısız sayılırlar. Vize Sınavları (Monthly Exams): Bu sınavlar dinleme-anlama (Listening), yazma (Writing), okuma-anlama (Reading) ve dili kullanma (Language Use) bölümlerinden oluşmaktadır. Kısa Sınavlar (Quiz) ve Duyurulmayan Kısa Sınavlar (Pop Quiz): Bu sınavlar gramer (Grammar), kelime bilgisi (Vocabulary), dinleme-anlama (Listening) ve okuma anlama (Reading) bölümlerinden oluşur. Final Sınavı (Final Exam): Öğrenciler yıl boyunca tüm derslerde işlenen konu, yapı ve kelimelerden sorumludurlar. Sınav açık uçlu ve/veya çoktan seçmeli sorulardan oluşur.

Kurumumuzca düzenlenen İYTE hazırlık atlama kursu, doğrudan kendi alanlarında eğitime başlamak isteyen adaylara yeterli puan almalarını sağlayacak sınav tekniği ve pratiğini kazanmalarında yardımcı olmak için hizmet vermektedir.


Aldığımız Ödüller


Öğrenci Yorumları


Bizi Tercih Eden Kurumlar

İletişim Formu
Gönder