Karadeniz Teknik Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları | perfectenglish.com.tr

Karadeniz Teknik Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları

Daha Kariyerli Bir Gelecek İçin

Karadeniz Teknik Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları


Karadeniz Teknik Üniversitesi Hazırlık Atlama ve Hazırlık Destek Kursları Hakkında
Profesyonel Eğitmenler, Akademik Program!

Her biri alanında uzman Üniversite Hazırlık Atlama ve Üniversite Hazırlık Destek programlarında tanınan ve yayınları olan üniversitelerin hazırlık birimlerinde çalışan akademisyenler Karadeniz Teknik hazırlık atlama sınavını gelin beraber atlayalım.
2002’den günümüze kadar Karadeniz Teknik Üniversitesi hazırlık atlama kursları üzerine uzmanlaşmış öğretmenlerimizle , çıkmış sınav arşivlerimizle, sadece Karadeniz Teknik hazırlık öğrencilerine özel açılan gruplarımızla, hazırlık atlama üzerine basılan güncel yayınlarımızla gelin birlikte başaralım.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları

Hazırlık Atlama Nedir?
Nasıl Bir Sınavdır?

Hazırlık atlama sınavları, öğrencilerin İngilizce becerilerini ölçerek, geçer puan alan öğrencilerin hazırlık sınıfı okumadan üniversite eğitimlerine başlamalarını sağlamak için yapılan sınavlardır. Hazırlık atlama sınavında muafiyet elde etmenizi amaçlayan kurumumuz, bu alanda birbirinden donanımlı, modern eğitim yöntemlerini kullanarak sunduğu hazırlık programı ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Hazırlık Atlama sınavı sistemine hakim eğitim kadrosu ile sizleri hazırlık atlama sınavına hazırlıyoruz

Karadeniz Teknik Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu Sınavı İçeriği Nasıldır?
Kariyer Planlarınız İçin En Doğru Sınav!

Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından yapılan muafiyet sınavları sonucunda Karadeniz Teknik Üniversitesi hazırlık atlama hakkı elde edilmekle birlikte Avrupa Ortak Dil Çerçevesi seviyelerinde dil yeterliliğine sahip olduğu kabul edilmektedir. Karadeniz Teknik Üniversitesi hazırlık atlama işlemlerinin online olarak yapılmasının ardından üç farklı oturumdan oluşan sınavların tamamına girilmesi gerekmektedir. Birinci oturum yazılı sınav olurken dil bilgisi, kelime bilgisi ve okuma-anlama düzeylerine yöneliktir. Toplam puana katkısı %60 olmakla birlikte yazılı sınav sonrasında Writing bölümü bulunmaktadır. Akademik makale yazmaya yönelik olan yazma bölümü sonrasında ise dinleme sınavı gerçekleştirilmektedir. %20 katkı sağlayan bu iki oturumla birlikte sınav sona ermektedir.
İnternet sitesi üzerinden belirtilen hususlara sahip olunması durumunda dil sınavlarına girilmesi söz konusu olurken İngilizce akademik takvim içerisinde sınav tarihleri bulunmaktadır. İngilizce eğitim sunulan bölümlere girmeye hak kazanan lisans öğrencileriyle birlikte daha önceden Karadeniz Teknik Üniversitesi hazırlık atlama sınavı özelinde başarısız olan kişiler girebilmektedir.İlk oturum için dil bilgisi kurallarıyla birlikte kelime seviyesi de gerekli olurken Writing kısmında çok daha detaylı öğrenim süreci şarttır. Karadeniz Teknik Üniversitesi hazırlık atlama kursları tarafından sağlanan eğitim desteği ile üç oturumda da başarılı olunması söz konusudur. Writing ve Dinleme oturumları çok daha dikkat gerektirmekle birlikte aynı zamanda telaffuz bilgisi de önemli olmaktadır.
Üç farklı oturumda gerçekleştirilen muafiyet sınavı için birtakım zorunluluklar bulunmakla birlikte sınav süresi de Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından belirlenerek açıklanmaktadır. Bununla birlikte yeterli sınav süresine sahip olan oturumlar arasında bekleme süresi bulunmaktadır. Yeterlik Sınavları için mazeret sınavları ise yapılmamaktadır.


This is custom heading element


Öğrenci Yorumları


Bizi Tercih Eden Kurumlar

İletişim Formu
Gönder