Katip Çelebi Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları | perfectenglish.com.tr

Katip Çelebi Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları

Daha Kariyerli Bir Gelecek İçin

Katip Çelebi Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları


Katip Çelebi Üniversitesi Hazırlık Atlama ve Hazırlık Destek Kursları Hakkında
Profesyonel Eğitmenler, Akademik Program!

Her biri alanında uzman Üniversite Hazırlık Atlama ve Üniversite Hazırlık Destek programlarında tanınan ve yayınları olan üniversitelerin hazırlık birimlerinde çalışan akademisyenler Katip Çelebi hazırlık atlama sınavını gelin beraber atlayalım.
2002’den günümüze kadar Katip Çelebi Üniversitesi hazırlık atlama kursları üzerine uzmanlaşmış öğretmenlerimizle , çıkmış sınav arşivlerimizle, sadece Katip Çelebi hazırlık öğrencilerine özel açılan gruplarımızla, hazırlık atlama üzerine basılan güncel yayınlarımızla gelin birlikte başaralım.

Katip Çelebi Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları

Hazırlık Atlama Nedir?
Nasıl Bir Sınavdır?

Hazırlık atlama sınavları, öğrencilerin İngilizce becerilerini ölçerek, geçer puan alan öğrencilerin hazırlık sınıfı okumadan üniversite eğitimlerine başlamalarını sağlamak için yapılan sınavlardır. Hazırlık atlama sınavında muafiyet elde etmenizi amaçlayan kurumumuz, bu alanda birbirinden donanımlı, modern eğitim yöntemlerini kullanarak sunduğu hazırlık programı ve Katip Çelebi Üniversitesi Hazırlık Atlama sınavı sistemine hakim eğitim kadrosu ile sizleri hazırlık atlama sınavına hazırlıyoruz.

Katip Çelebi Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu Sınavı İçeriği Nasıldır?
Kariyer Planlarınız İçin En Doğru Sınav!

İngilizce eğitim sunan programların kazanılmasının ardından gerekli olan becerilere sahip olunması durumunda Katip Çelebi Üniversite hazırlık atlama sınavları çok daha önemli hale gelmektedir. Bu sınavlarda başarılı olunmasıyla birlikte hazırlık okulundan muafiyet sağlanırken doğrudan lisans eğitimine başlanılabilmektedir.İki oturum halinde düzenlenen Katip Çelebi Üniversitesi hazırlık atlama sınavları farklı tarihlerde yapılmaya devam edilmektedir. Genel itibariyle eylül ayında olmakla birlikte ilk oturumda genel test soruları bulunmaktadır. Daha çok kelime ve grammer bilgisine dayalı olan ilk oturum sınavından sonra Writing odaklı bir saat süren makale yazım süreci başlamaktadır. İki oturumdan da başarılı olunması gerekli olurken Katip Çelebi Üniversitesi hazırlık atlama kursları tarafından verilen eğitimlerin faydası da büyüktür.
Lisans öğrencileri için uygun olunmasının yanı sıra önceki yıllarda Katip Çelebi Üniversitesi hazırlık atlama sınavları özelinde başarısızın olan tüm hazırlık sınıfı öğrencileri de katılım gösterebilmektedir. Bununla birlikte eğitim süresince %30 İngilizce eğitim dili bulunan tüm bölümler için İngilizce hazırlık okulu zorunlu olmakla birlikte sınavda başarısız olunması halinde bir yıl süreyle hazırlık okul eğitimi alınmaktadır. Bununla birlikte sınavda elde edilen başarıya göre öğrenciler kurlara yerleştirilmektedir. Hazırlık okulunda kurlarda başlanılarak eğitim alınmaktadır.
Başta kelime bilgisi olmak üzere dil bilgisi kuralları çok daha büyük önem taşırken yazma becerisi de ikinci oturum sınavında önemli bir işleve sahiptir. Katip Çelebi Üniversitesi hazırlık atlama dersleri alımlarında belli aşamalara dikkat edilmesi de çok daha iyi bir puanın elde edilmesini sağlayabilmektedir.
İlk oturumda farklı konu başlıklarıyla birlikte okuma ve anlama kısımları da bulunmaktadır. 1,5 saat süren ilk oturum sonrasında Katip Çelebi Üniversitesi hazırlık atlama sınavı ikinci oturumu başlamaktadır. Yaklaşık 1 saat içinde bu oturumda tamamlanmaktadır. Sınav süresi 2.5 saat olurken başarı kriteri de farklı hususlara göre değerlendirilmektedir.


Aldığımız Ödüller


Öğrenci Yorumları


Bizi Tercih Eden Kurumlar

İletişim Formu
Gönder