Marmara Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları | perfectenglish.com.tr

Marmara Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları

Daha Kariyerli Bir Gelecek İçin

Marmara Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları


Marmara Üniversitesi Hazırlık Atlama ve Hazırlık Destek Kursları Hakkında?
Profesyonel Eğitmenler, Akademik Program!

Her biri alanında uzman Üniversite Hazırlık Atlama ve Üniversite Hazırlık Destek programlarında tanınan ve yayınları olan üniversitelerin hazırlık birimlerinde çalışan akademisyenler Marmara hazırlık atlama sınavını gelin beraber atlayalım.
2002’den günümüze kadar Marmara Üniversitesi hazırlık atlama kursları üzerine uzmanlaşmış öğretmenlerimizle , çıkmış sınav arşivlerimizle, sadece Marmara hazırlık öğrencilerine özel açılan gruplarımızla, hazırlık atlama üzerine basılan güncel yayınlarımızla gelin birlikte başaralım.

Marmara Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları

Hazırlık Atlama Nedir?
Nasıl Bir Sınavdır!

Hazırlık atlama sınavları, öğrencilerin İngilizce becerilerini ölçerek, geçer puan alan öğrencilerin hazırlık sınıfı okumadan üniversite eğitimlerine başlamalarını sağlamak için yapılan sınavlardır. Hazırlık atlama sınavında muafiyet elde etmenizi amaçlayan kurumumuz, bu alanda birbirinden donanımlı, modern eğitim yöntemlerini kullanarak sunduğu hazırlık programı ve Marmara Üniversitesi Hazırlık Atlama sınavı sistemine hakim eğitim kadrosu ile sizleri hazırlık atlama sınavına hazırlıyoruz.

Marmara Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu Sınavı İçeriği Nasıldır?
Kariyer Planlarınız İçin En Doğru Sınav!

1 Yıl süreyle devam eden hazırlık okulundan muaf olunabilmesi için gerekli olan Marmara Üniversitesi hazırlık atlama işlemi için belli kriterlere sahip sınav bulunmaktadır. Sadece İngilizce değil, farklı dillerde öğrenim sunan tüm bölüm öğrencileri için geçerli olmaktadır.
Yılda dört kez olmakla birlikte genel itibariyle yeni kayıt yaptıran öğrenciler güz dönemi muafiyet sınavına girmektedir. Bununla birlikte mazeret sınav hakkı da bulunmamaktadır. Marmara Üniversitesi hazırlık atlama sınav içeriği çeşitli bölümlerden oluşmakla birlikte çoktan seçmeli 60 soru bulunmaktadır. Kelime bilgisi başta olmak üzere grammer konuları, okuma bölümleri, anlama ve yorumlama kısımları vardır. 100 puan üzerinden en az 60 alınması gerekli olurken farklı yabancı dil sınavlarında elde edilen başarılar sonucunda da Marmara Üniversitesi hazırlık atlama işlemi yapılabilmektedir. TOEFL için 72, CAE/CPE için C, PTE ACADEMİC için 55 yeterlidir.
Gerek %100 gerekse %30 yabancı dilde eğitim alan bölümlere girmeye hak kazanan tüm öğrenciler için Marmara Üniversitesi hazırlık atlama sınavı bulunmakla birlikte daha önceki yıllarda başarısız olmuş kişilerin girmesi de mümkündür. Aynı zamanda üniversite ile ilişiği olmayan kişilerin girmesi de söz konusu olabilmektedir.Kelime bilgisiyle birlikte okuma-anlama ve yazma becerileri önemli olurken sorular çoktan seçmelidir. Bununla birlikte dil bilgisi konuları da önemli bir yer tutarken Marmara Üniversitesi hazırlık atlama kursları da önemli oranda fayda getirmektedir.
Yıl içinde farklı zaman dilimlerinde yapılan Marmara Üniversitesi hazırlık atlama sınavları 60 sorudan oluşmakla birlikte Arapça, Almanca, Fransızca, İngilizce gibi farklı dil özelinde yapılmaktadır. Bundan dolayı sınav sistemi aynı olsa da süre ve tarihler değişkenlik içermektedir.


This is custom heading element


Öğrenci Yorumları


Bizi Tercih Eden Kurumlar

İletişim Formu
Gönder