ODTÜ Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları | perfectenglish.com.tr

ODTÜ Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları

Daha Kariyerli Bir Gelecek İçin

ODTÜ Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları


ODTÜ Üniversitesi Hazırlık Atlama ve Hazırlık Destek Kursları Hakkında
Profesyonel Eğitmenler, Akademik Program!

Her biri alanında uzman Üniversite Hazırlık Atlama ve Üniversite Hazırlık Destek programlarında tanınan ve yayınları olan üniversitelerin hazırlık birimlerinde çalışan akademisyenler aracılığıyla Odtü hazırlık atlama sınavını gelin beraber atlayalım.
2002’den günümüze kadar Odtü hazırlık atlama kursları üzerine uzmanlaşmış öğretmenlerimizle, çıkmış sınav arşivlerimizle, sadece Odtü hazırlık öğrencilerine özel açılan gruplarımızla, hazırlık atlama üzerine basılan güncel yayınlarımızla gelin birlikte başaralım.

ODTÜ Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları

Hazırlık Atlama Nedir?
Nasıl Bir Sınavdır?

Hazırlık atlama sınavları, öğrencilerin İngilizce becerilerini ölçerek, geçer puan alan öğrencilerin hazırlık sınıfı okumadan üniversite eğitimlerine başlamalarını sağlamak için yapılan sınavlardır. Hazırlık atlama sınavında muafiyet elde etmenizi amaçlayan kurumumuz, bu alanda birbirinden donanımlı, modern eğitim yöntemlerini kullanarak sunduğu hazırlık programı ve ODTÜ Hazırlık Atlama sınavı sistemine hakim eğitim kadrosu ile sizleri hazırlık atlama sınavına hazırlıyoruz.

ODTÜ Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu Sınavı İçeriği Nasıldır?
Kariyer Planlarınız İçin En Doğru Sınav!

Öğrencinin bu sınavlarda başarılı olabilmesi için öncelikle sınavın sistemi ve içeriği hakkında bilgi sahibi olması gerekir. ODTÜ İngilizce Yeterlik Sınavı 2 aşamalı bir sınavdır.
Sınavın ilk oturumu çoktan seçmeli 82 sorudan oluşmakta ve 3 bölümde gerçekleşmektedir. Bu bölümde Dinleme- Anlama (30 soru / 30 puan), Detaylı Okuma (32 soru / 24 puan) ve Kelime Bilgisi (20 soru / 10 puan) olmak üzere üç ayrı alanda seviye belirlemesi yapılır. Bu bölümün süresi yaklaşık olarak 120 dakikadır. Sınavın ikinci aşaması da 3 ayrı bölümden oluşmaktadır. Açık uçlu 8 sorudan oluşan 6 puanlık, 10 puanlık Yazma ve 20 puanlık performans bölümünden oluşan ikinci aşamanın da süresi 120 dakikadır.
Temel İngilizce Hazırlık programından muafiyet için, öğrenciler en az 60 puan almalıdır. Öğrencinin dil yeteneğini farklı açılardan değerlendiren bu sınavda başarılı olmak için kurumumuz tarafından düzenlenen ODTÜ Hazırlık Atlama Kursu’na davetlisiniz.


Aldığımız Ödüller


Öğrenci Yorumları


Bizi Tercih Eden Kurumlar

İletişim Formu
Gönder