Selçuk Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları | perfectenglish.com.tr

Selçuk Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları

Daha Kariyerli Bir Gelecek İçin

Selçuk Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları


Selçuk Üniversitesi Hazırlık Atlama ve Hazırlık Destek Kursları Hakkında
Profesyonel Eğitmenler, Akademik Program!

Her biri alanında uzman Üniversite Hazırlık Atlama ve Üniversite Hazırlık Destek programlarında tanınan ve yayınları olan üniversitelerin hazırlık birimlerinde çalışan akademisyenler aracılığıyla Selçuk Üniversitesi hazırlık atlama sınavını gelin beraber atlayalım.
2002’den günümüze kadar Selçuk Üniversitesi hazırlık atlama kursları üzerine uzmanlaşmış öğretmenlerimizle , çıkmış sınav arşivlerimizle, sadece Selçuk hazırlık öğrencilerine özel açılan gruplarımızla, hazırlık atlama üzerine basılan güncel yayınlarımızla gelin birlikte başaralım.

Selçuk Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları

Hazırlık Atlama Nedir?
Nasıl Bir Sınavdır?

Hazırlık atlama sınavları, öğrencilerin İngilizce becerilerini ölçerek, geçer puan alan öğrencilerin hazırlık sınıfı okumadan üniversite eğitimlerine başlamalarını sağlamak için yapılan sınavlardır. Hazırlık atlama sınavında muafiyet elde etmenizi amaçlayan kurumumuz, bu alanda birbirinden donanımlı, modern eğitim yöntemlerini kullanarak sunduğu hazırlık programı ve Selçuk Üniversitesi Hazırlık Atlama sınavı sistemine hakim eğitim kadrosu ile sizleri hazırlık atlama sınavına hazırlıyoruz.

Selçuk Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu Sınavı İçeriği Nasıldır?
Kariyer Planlarınız İçin En Doğru Sınav!

Selçuk Üniversitesi, hazırlık sınıfından muaf olabilmek için Yabancı Diller Yüksek Okulu hazırlık muafiyet sınavı yapmaktadır. Bu sınav 2 aşamadan oluşmaktadır:
1. Aşama çoktan seçmeli 80 sorudan oluşmaktadır. Bu sorularda öğrencilerin dilbilgisi, kelime bilgisi ve okuduğunu anlama yetkinliği ölçülecektir. Zorunlu hazırlık derslerine tabi olan programlar için bu sınavdan en az 60, isteğe bağlı hazırlık eğitimi alacak öğrenciler için ise en az 50 puan alanlar 2. Aşama sınavına girmeye hak kazanacaktır. 60 ve 50 puan sınırını geçemeyen öğrenciler hazırlık eğitimine başlayacaktır.
2. Aşama sınavlarında öğrencilerin dinleme, yazma ve konuşma becerileri ölçülecektir. Her alan için ayrı sınav yapılacak ve her sınav 100 üzerinden değerlendirilecektir.
Öğrencilerin muafiyet sınavı başarı puanları belirli yüzdelerle toplanacak, bu puanların toplamı zorunlu hazırlık olan bölümler için en az 70, isteğe bağlı hazırlık eğitimi olan bölümlerde en az 60 olan öğrenciler başarılı sayılacak, lisans eğitimlerine başlayabilecek, bu puanların altında kalan öğrenciler ise hazırlık derslerine başlayacaktır.Oldukça kapsamlı bir sınav olan Selçuk Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavına kurumumuz tarafından düzenlenen hazırlık kursu ile hazırlanmak, öğrenim hayatınıza 1 yıl erken başlamanızı sağlayacaktır. Kurumumuz programı, sınavda ölçülen tüm becerileri geliştirmek üzere profesyonel olarak hazırlanmıştır


Aldığımız Ödüller


Öğrenci Yorumları


Bizi Tercih Eden Kurumlar

İletişim Formu
Gönder