Ufuk Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları | perfectenglish.com.tr

Ufuk Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları

Daha Kariyerli Bir Gelecek İçin

Ufuk Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları


Ufuk Üniversitesi Hazırlık Atlama ve Hazırlık Destek Kursları Hakkında
Profesyonel Eğitmenler, Akademik Program!

Her biri alanında uzman Üniversite Hazırlık Atlama ve Üniversite Hazırlık Destek programlarında tanınan ve yayınları olan üniversitelerin hazırlık birimlerinde çalışan akademisyenler aracılığıyla Ufuk Üniversitesi hazırlık atlama sınavını gelin beraber atlayalım.
2002’den günümüze kadar Ufuk Üniversitesi hazırlık atlama kursları üzerine uzmanlaşmış öğretmenlerimizle , çıkmış sınav arşivlerimizle, sadece Ufuk hazırlık öğrencilerine özel açılan gruplarımızla, hazırlık atlama üzerine basılan güncel yayınlarımızla gelin birlikte başaralım.

Ufuk Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları

Hazırlık Atlama Nedir?
Nasıl Bir Sınavdır?

Hazırlık atlama sınavları, öğrencilerin İngilizce becerilerini ölçerek, geçer puan alan öğrencilerin hazırlık sınıfı okumadan üniversite eğitimlerine başlamalarını sağlamak için yapılan sınavlardır. Hazırlık atlama sınavında muafiyet elde etmenizi amaçlayan kurumumuz, bu alanda birbirinden donanımlı, modern eğitim yöntemlerini kullanarak sunduğu hazırlık programı ve Ufuk Üniversitesi Hazırlık Atlama sınavı sistemine hakim eğitim kadrosu ile sizleri hazırlık atlama sınavına hazırlıyoruz.

Ufuk Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu Sınavı İçeriği Nasıldır?
Kariyer Planlarınız İçin En Doğru Sınav!

Ufuk Üniversitesi İngilizce hazırlık sınıfından ve yükümlülüklerinden muaf olabilmek için Üniversite’nin İngilizce Yeterlilik sınavından 100 üzerinden en az 60 puan almış olmak gerekir. Ufuk Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavı, her yıl akademik yıl başlangıcı olan Eylül ayında, Rektörlük tarafından belirlenen yer ve tarihte gerçekleştirilir. Bu sınavdan 60 puan ve üzeri alarak başarılı olan öğrenciler hazırlık sınıfı eğitimlerinden muaf olup, kayıt yaptırdıkları bölüm derslerine başlayabileceklerdir.
Hazırlık muafiyet sınavları, öğrencilerin doğrudan fakülte öğrenimine başlayabilmeleri bakımından çok önemlidir. Öğrencilerin büyük çoğunluğu hazırlık sınıfı derslerini atlayarak doğrudan fakülte derslerine başlamayı amaçlamaktadır. Kurumumuz tarafından, öğrencilerin zorlu hazırlık sınıfını atlayarak alan derslerine geçebilmelerini kolaylaştırmak için Ufuk Üniversitesi hazırlık sınıfı atlama sınavına hazırlık kursları düzenlenmektedir. Ufuk Üniversitesi İngilizce Yeterlik Sınavı tek oturumdan oluşmaktadır. Bu oturumda öğrencilere, 80 adet çoktan seçmeli soru yöneltilmektedir. Sınav Süresi 150 dakika olarak belirlenmiştir.
Çoktan seçmeli sorular, öğrencilerin İngilizce dilbilgisi, kelime bilgisi, okuduğunu anlama gibi yetkinliklerini ölçmek üzere hazırlanmıştır. Ufuk Üniversitesi örnek hazırlık atlama sınav soruları incelemeleri, test çözümleri, okuma bilgisi geliştirme gibi bölümlerden oluşan dersler, öğrencileri hazırlık atlama sınavına en doğru şekilde hazırlayacaktır.


Aldığımız Ödüller


Öğrenci Yorumları


Bizi Tercih Eden Kurumlar

İletişim Formu
Gönder