Yeditepe Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları | perfectenglish.com.tr

Yeditepe Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları

Daha Kariyerli Bir Gelecek İçin

Yeditepe Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları


Yeditepe Üniversitesi Hazırlık Atlama ve Hazırlık Destek Kursları Hakkında?
Profesyonel Eğitmenler, Akademik Program!

Her biri alanında uzman Üniversite Hazırlık Atlama ve Üniversite Hazırlık Destek programlarında tanınan ve yayınları olan üniversitelerin hazırlık birimlerinde çalışan akademisyenler Yeditepe Üniversitesi hazırlık atlama sınavını gelin beraber atlayalım.
2002’den günümüze kadar Yeditepe Üniversitesi hazırlık atlama kursları üzerine uzmanlaşmış öğretmenlerimizle , çıkmış sınav arşivlerimizle, sadece Yeditepe hazırlık öğrencilerine özel açılan gruplarımızla, hazırlık atlama üzerine basılan güncel yayınlarımızla gelin birlikte başaralım.

Yeditepe Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursları

Hazırlık Atlama Nedir?
Nasıl Bir Sınavdır!

Hazırlık atlama sınavları, öğrencilerin İngilizce becerilerini ölçerek, geçer puan alan öğrencilerin hazırlık sınıfı okumadan üniversite eğitimlerine başlamalarını sağlamak için yapılan sınavlardır. Hazırlık atlama sınavında muafiyet elde etmenizi amaçlayan kurumumuz, bu alanda birbirinden donanımlı, modern eğitim yöntemlerini kullanarak sunduğu hazırlık programı ve Yeditepe Üniversitesi Hazırlık Atlama sınavı sistemine hakim eğitim kadrosu ile sizleri hazırlık atlama sınavına hazırlıyoruz.

Yeditepe Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu Sınavı İçeriği Nasıldır?
Kariyer Planlarınız İçin En Doğru Sınav!

Yeditepe Üniversitesi’nde Her akademik yıl başında Yabancı Dil Yeterlik Sınavı (Proficiency) yapılır. Yeterlik Sınavı’nda 100 üzerinden en az 60 puan alan öğrenci başarılı sayılır.
Yeditepe Üniversitesi Hazırlık Atlama sınavı 4 kısımdan oluşmaktadır.
Birinci bölüm, öğrencilerin dilbilgisini ölçmek için 40 puanlık çoktan seçmeli sorularla hazırlanmış bir bölümdür.
İkinci bölüm, kelime bilgisini ölçen bölümdür ve öğrencilerin kelime bilgisi seviyelerini ölçmek için hazırlanmış toplam 20 puanlık çoktan seçmeli sorulardan oluşmaktadır.
Reading Comprehension bölümü ise üçüncü bölümdür. Bu bölümde öğrencilerin okuduğunu anlama, yorumlama yeteneklerini belirlemek için toplam 20 puanlık çoktan seçmeli sorular sorulmaktadır.
Son bölüm olan Writing (yazma) bölümünde ise öğrencilere üç konu verilir ve içinden seçecekleri bir konu konu hakkındaki fikirlerini yazılı olarak anlatmaları istenir. 20 puanlık bu bölümde öğrencilerin toplamda 300 kelimelik bir kompozisyon oluşturmaları gerekmektedir.
Eğitim kurumumuz, Yeditepe Üniversitesi Hazırlık atlama sınavına yönelik hazırlanmış sistemi ile, öğrencilerin hazırlık atlama yeterlilik sınavında başarılı olmalarını sağlamaktadır.


Aldığımız Ödüller


Öğrenci Yorumları


Bizi Tercih Eden Kurumlar

İletişim Formu
Gönder