YDS Bilginizi Nasıl Geliştirebilirsiniz? | perfectenglish.com.tr

YDS Bilginizi Nasıl Geliştirebilirsiniz?

Perfect Blog geri dön
YDS Bilginizi Nasıl Geliştirebilirsiniz?

YDS Bilginizi Nasıl Geliştirebilirsiniz?

YDS ALT YAPINIZI NASIL GELİŞTİREBİLİRSİNİZ?

YDS Sorularındaki Kelimeleri Tanıyamıyorum 

Kelime: Kelime öğrenmek Yds eğitimin olmazsa olmazıdır. Heleki  İngilizce seviyesi iyi olmayan öğrenciler için yapılması gerekenlerin en başında gelmektedir.

 

Gramer ve Çeviri:  En az 1000 akademik kelimeyi anlamları ile birlikte öğrendikten sonra  kuralları anlamak, çeviri yapmayı denemek çok daha basit olacaktır.

 

Okuma: Yeterince kelime hazneniz yok iken okuma yapmak size bir katkı sağlamayacağı gibi şevkinizi kırabilir. Seviyelere göre düzenlenmiş kitaplar bile daha sonraki aşamalarda okunmaya başlanmalıdır.

 

Soru Çözümü:  Yeterince kelime bilginiz yoksa denemeyin !!  İlk hedefiniz bol bol kelime öğrenmek ve çeviri yapmak olsun.

 

 

YDS’de Soruları Yanlış Anlıyorum

Kelime: Kelime öğrenme süreci ömrünüzün sonuna kadar devam edecektir. Her geçen gün akademik kelime bilginizi geliştirmek için yeni materyaller edinmelisiniz.

 

Gramer ve Çeviri: Burada sınava özgü gramer kurallarını öğrenmeye yavaş yavaş başlamanız gerekmektedir. Bunu farklı kitaplar veya  %82 Noter onaylı başarısı olan Perfect English aracılığıyla kapatabilirsiniz.

Ayrıca, doğru çeviriyi yapmayı öğrenmek de oldukça kritiktir; çok sayıda kelime bilmek hiçbir zaman metni anlayacağınız anlamına gelmez. Binlerce kelime bilip 50 puan bile alamayan öğrenciler olduğunu unutmayınız.

 

Okuma: Bu aşamada orta seviye kitaplar okumaya başlayabilirsiniz. Okuduğunuz metindeki yabancı kelime sayısı aşırı fazla olmamalıdır.

 

Soru Çözümü: Çalıştığınız gramer konularına yönelik olarak zamanlar, bağlaçlar, edatlar gibi konularda test çözmeniz oldukça uygundur. Ayrıca, çeviri soruları çözerek gramer yapılarını karşılaştırmalı olarak incelemek faydanıza olacaktır.

 

 

YDS’de Sınavında Sürem Yetmiyor

Kelime: Önceden çalışmakta olduğunuz kelimeleri uygulamanın önerdiği yoğunluk ve sıklıkta tekrar etmeniz yeterli olacaktır. Okuma parçalarında karşılaştığınız yabancı kelimeleri bir not defterine yazmanız da faydalı olacaktır.

 

Gramer ve Çeviri: Çeviri ve gramer açısından artık sadece zorlandığınız konulara vakit ayırmak, diğerlerini ise düzenli aralıklarla hızlıca tekrar etmeniz yeterli olacaktır.

 

Okuma: Düzenli olarak doğru çeviri yapabildiğinizden emin olduktan sonra yoğunluk okumaya verilmelidir. Farklı konularda okuma hem kelimelerin hem de gramer yapılarının kalıcı olarak öğrenilmesine izin verecektir.

 

Soru Çözümü: Çevirinin düzelmesiyle birlikte soru çözmeye en az okuma kadar vakit ayırmanız elzem hale gelecektir. Bu aşamada soru türlerini tanımak, yaygın tuzakları öğrenmek farkındalık geliştirmenize olanak sağlayacaktır. Soru türlerine göre ayrılmış bir soru bankası (belki birden fazla) tedarik ederek sık sık bakmanız gerekecektir.

 

YDS Soru Çözümlerinde İki Seçenek Arasında Kalıyorum 

Kelime: Kelime öğrenmek için özel bir çaba göstermenize bu aşamada gerek yoktur. Soru çözerken size engel olan kelimelere özen göstermeniz yetecektir.

 

Gramer ve Çeviri: Soru çözerken yanlış yapmanıza sebep olan konulara eğilmeniz yeterli olacaktır. Arada bir konu tekrarı yapmanız önemli ayrıntıları unutmamanızı sağlayacaktır.

 

Okuma: Okuma mutlaka hayatınızın bir parçası haline gelmelidir. Bu sayede iş kapasiteniz, uzun süre odaklanabilme beceriniz ve sabrınızın geliştiğine şahit olacaksınız. Bunlar 80+ puanlar için mutlaka olması gereken becerilerin başında gelmektedir.

 

Soru Çözümü: Farklı soru türlerini aynı anda test eden en az bir soru bankası bitirdikten sonra deneme sınavları çözmeye başlamanız gerekir. Bir gün deneme sınavı, ertesi gün detaylı analiz temposuyla haftada en az iki deneme bitirmeniz harika olacaktır.

 

YDS Hazırlık Kursları

Online İngilizce Seviye Tespit Sınavı Olmak İster misiniz(ÜCRETSİZ)?

Genel İngilizce Kursları Hakkında Detaylı Bilgi 

Akademik İngilizce Kursları Hakkında Detaylı Bilgi

İlköğretim / Lise Kursları Hakkında Detaylı Bilgi

Perfect English İngilizce Kurs Kampanyaları ve İngilizce Kurs Fırsatları 

Perfect English İngilizce Kurs Fiyatları 

İngilizce Kurslarıyla İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Perfect English Ankara İngilizce Kursu Şubeleri

Bu gönderiyi paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Perfect Blog geri dön
İletişim Formu
Gönder