İngilizce Öğrenmek Özel Beceri İster mi? Perfect English ile Kolay İngilizce

İngilizce Öğrenmek Özel Beceri İster mi?

Perfect Blog geri dön
İngilizce Öğrenmek Özel Beceri İster mi?

İngilizce Öğrenmek Özel Beceri İster mi?

İNGİLİZCE ÖĞRENMEK İÇİN DİLE YATKIN OLMAK GEREKLİ MİDİR?


İngilizce öğrenmek genelde yetişkin çağdaki insanlara yabancı dil konuşup konuşamadıkları sorusu yöneltildiğinde  genelde alınan klasik cevap “anlıyorum ama konuşamıyorum“ veya “uzun zamandır kursa gidiyorum sanırım  yeteneksizim bir  türlü öğrenemiyorum“ gibi cevaplar alınmaktadır.

 

İngilizce ve Yabancı Dil Gelişimi Beyinde Nasıl Başlar?

Bebeklerde bulunan beyin fonksiyonları sebebiyle, doğduğu günden itibaren 6 yaşına gelene kadar çocuklara verilen yabancı dil bilgileri otomatik olarak beyinin ilgili bölgesine kaydedilmektedir. Çocuklar adeta bir depolama aygıtına kaydedercesine bu bilgileri kaydetmektedir. 6 yaşından sonra  bu mekanizma yavaşlayarak özelliğini kaybetmektedir.  Bu sebepten dolayı , çocukların sürekli ve düzenli olarak konuşan bir bireyden yabancı dil duyması ve çocuğa karşı düzenli olarak o yabancı dilin konuşulması ve çocuğun bunu işitmesi durumunda çocuklar istemeseler dahi  yabancı dili beyinlerine kaydederler bir müddet sonra o dili otomatik olarak konuşmaya başlarlar.

Eğer ki çocuk  7-8 yaşına kadar ana dil seviyesinde konuşmayı öğrenmişse bu yaştan sonra farklı bir kaç dili de öğrenebilir anlamına gelmektedir. Ancak öğrenme, yukarıda bahsedildiği üzere doğum anından itibaren başlayan mekanizma ile değil de yetenek, harcanan performans, kendini zorlama, ağır ve gayretli bir şekilde çalışma ile olmaktadır. Bu gibi durumlar çocuk üzerinde baskı oluşturabilmektedir, çocuğun üzerinde yabancı dil öğrenme zorunluluğu baskının artmasına bağlı olarak istenmeyen sonuçlar verebilmektedir. Her çocuğun zeka ve hafıza kabiliyeti farklılık göstermektedir. Eğer çocuk yabancı dil öğrenmede zorluk çekiyorsa ve kendisini diğer arkadaşları veya sınıfındaki diğer çocuklarla kıyaslıyorsa  genelde sonuçta başarısızlık  ve güven eksikliği gibi psikolojik problemler ortaya çıkabilmektedir.

Ancak özellikle 0-6 yaş,  öğrenmenin en kolay olduğu dönemde yabancı dil eğitimine başlanırsa, çocuklar için psikolojik problem olmaktan çıkarak birkaç dilin kolayca öğrenilmesi sağlamaktadır.

 

Yabancı Dil Gelişimi Dünyada Nasıl Gözlemleniyor?

Avrupa’da sürdürülmekte olan ve 4 yıl aşkın süredir yapılan çalışmalar bunun doğruluğunu kesin olarak kanıtlamıştır.  Araştırmada 2 yaş itibariyle bir haftada 5 saatlik  İngilizce öğrenme programına katılan çocukların 5 yaşına geldiklerinde tıpkı bir Amerikalı ve İngiliz çocuklar gibi konuşmaya başladıkları ve bundan büyük keyif aldıkları gözlenmiştir.  Araştırmaya katılan çocuklar İngilizceyi oyunlar ve işitme yoluyla aldıkları için dersler sırasında sıkılma, isteksizlik gibi psikolojik hiçbir sorunla karşılaşılmamış aksine dersin bitmesini istememişlerdir.  Ancak, aynı araştırmada 7 yaş ve üzeri eğitime alınan çocukların İngilizce derslerine bakıldığında, büyük bir kısmının başarısızlık kaygısı çektiği ve ingilizce eğitiminin ekstra ders veya bir yük gibi yansıdığı gözlemlenmiştir.

Yukarıda bahsedilen sebeplerden dolayı, çocuklar doğru metotlar ve eğitmenlerle buluşturulmak kaydı ile ne kadar erken yaşlarda yabancı dil eğitimine başlarlarsa , hangi dil olursa olsun o dili zorlanmadan ve sıkılmadan kolaylıkla konuşabileceklerdir. İnsan Beyni’nin %80 gelişimini 6 yaşa kadar tamamlandığı görüşünü varsayarak  çocuk beynini kendisine fayda sağlayacak bilgilerle doldurmak çocuğa bir yük olmayacak ve çocukta psikolojik bir baskı yada olumsuz bir sonuç doğurmayacaktır, aksine gelecekte çocuğa  büyük avantajlar sağlayacaktır.

 

Online İngilizce Seviye Tespit Sınavı Olmak İster misiniz(ÜCRETSİZ)?

Genel İngilizce Kursları Hakkında Detaylı Bilgi 

Akademik İngilizce Kursları Hakkında Detaylı Bilgi

İlköğretim / Lise Kursları Hakkında Detaylı Bilgi

Perfect English İngilizce Kurs Kampanyaları ve İngilizce Kurs Fırsatları 

Perfect English İngilizce Kurs Fiyatları 

İngilizce Kurslarıyla İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Perfect English Ankara İngilizce Kursu Şubeleri

Bu gönderiyi paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Perfect Blog geri dön
İletişim Formu
Gönder