Hazırlık Atlama Sınav Kursları | perfectenglish.com.tr

Hazırlık Atlama Sınav Kursları

Hazırlık Atlama, İngilizce Muafiyet Sınav Kursları

Hazırlık Atlama Sınav Kursları


Hazırlık Atlama Kursları Hakkında?
Profesyonel Eğitmenler, Akademik Program!

Ankara şubeleri kurs programlarımızda Her biri alanında uzman Üniversite Hazırlık Atlama kursu ve Üniversite Hazırlık Destek kursu programlarında tanınan ve yayınları olan üniversitelerin hazırlık birimlerinde çalışan akademisyenlerle Üniversitesi hazırlık atlama ve Üniversite Hazırlık Destek sınavı programını gelin beraber tamamlayalım.
2002’den günümüze kadar Üniversite Hazırlık Atlama Kursları ve Üniversite Hazırlık Destek kursları üzerine uzmanlaşmış öğretmenlerimizle, çıkmış sınav arşivlerimizle, sadece Üniversitenizin hazırlık öğrencilerine özel açılan gruplarımızla, Üniversitenizin sınav sistemine soru tiplerine ve İngilizce branşlarına göre ayrı ayrı programlanmış olan ve ayrıca hazırlık atlama ve hazırlık destek üzerine basılan güncel yayınlarımızla gelin birlikte başaralım.
Hazırlık atlama sınavı , öğrencilerin İngilizce becerilerini ölçerek, geçer puan alan öğrencilerin hazırlık sınıfı okumadan üniversite eğitimlerine başlamalarını sağlamak için yapılan sınavların tümüdür. Hazırlık atlama sınavında muafiyet elde etmenizi amaçlayan kurumumuz, bu alanda birbirinden donanımlı, modern eğitim yöntemlerini kullanarak sunduğu hazırlık atlama programı ve Üniversitenizin Hazırlık Atlama sınavı sistemine hakim eğitim kadrosu ile sizleri hazırlık atlama sorularına ve başarıya hazırlıyoruz.

Hazırlık Atlama Ne Demek?
Nasıl Bir Sınavdır!

Hazırlık atlama sınavı her üniversitenin kendi bünyesinde hazırladığı bir sınav olup üniversiteden üniversiteye farklılık göstermektedir. Hazırlık atlama sınavı sonucunda başarı elde öğrenciler hazırlık sınıfını atlayarak doğrudan lisans eğitimlerine başlamaktadırlar. Bu sınavda başarılı olamayanlar ise seviyelerine göre gruplara ayrılarak hazırlık eğitimlerine başlarlar. 

Hazırlık Atlama Sınavına Kimler Katılabilir ve Seviyesi Ne Olmalıdır?
Kariyer Planlarınız İçin En Doğru Sınav!

Bu sınava üniversitelerin hazırlık eğitimi olan bölümlerine yerleşmiş olan tüm öğrenciler katılabilir. Bu sınava katılan öğrencilerin başarılı olabilmeleri için İngilizcelerinin pre-intermediate seviyesinde olması beklenir. Öğrenci bu sınavı geçemese bile alacağı puan önemlidir. Çünkü seviyesine uygun bir grupta hazırlık eğitimini alması bu sınavdaki performansına bağlıdır. Sınava başvuru şekli, tarihi vb. detaylar üniversiteler tarafından kendi öğrencilerine duyurulmaktadır. 

Hazırlık Atlama Sınav Süresi Ne Kadardır ve Geçerli Skor Nedir?
Sınava Gireceğiniz En Doğru Zaman!

Sınav üniversiteden üniversiteye göre farklılık göstermekle birlikte temelde dil bilgisi (grammar), kelime (vocabulary), okuma (Reading), yazma (essay) ve dinleme (listening) bölümlerinden oluşur. Kimi üniversite bu bölümlerin arasına konuşma (speaking) bölümünü eklese de çoğu üniversite konuşma bölümünü sınava dahil etmez. Sınavdaki soru sayısı ve sınav süresi üniversiteler tarafından belirlenmektedir. 
Bu sınav için geçerli skor sınavı yapan üniversiteler tarafından belirlenmektedir. Bu sınav yapıldığı yıl eğitim-öğretim yılı için geçerli olan bir sınavdır. 


***Aşağıdaki Bölümlerden Kendi Üniversitenizi seçerek Üniversitenizin Hazırlık Atlama sınavı ve içeriğiyle ilgili Detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Aldığımız Ödüller


Öğrenci Yorumları


Bizi Tercih Eden Kurumlar

İletişim Formu
Gönder